
ЧОМУ ПУБЛІЧНЕ БОГОСЛОВ'Я?
Програма “Публічне богослов’я”, досліджуючи стосунки Церкви і суспільства, має на меті розкрити, що означає бути Церквою в сучасному динамічному і плюралістичному публічному просторі через самоусвідомлення Церкви в історичному розрізі: від перших християнський століть і до нашого часу, від її початкової концептуалізації з усіма наступними історичними трансформаціями, – а також допоможе сприяти її подальшому здоровому розвитку.
Освітня програма пропонує дослідити теми публічного і політичного богослов’я, що акцентують увагу на відносинах церкви з суспільством, а також її “симфонічних” стосунках з державою. Саме тому програма має ряд дисциплін, які допомагають краще зрозуміти як богослов’я впливає на життя індивіда і суспільства, і як це суспільство впливає на богослов'я Церкви.
Програма пропонує розширене пояснення основних богословських доктрин, термінів, методів, понять, принципів; допоможе установити взаємозв’язки між конкретними богословськими традиціями і сучасною культурою; навчить критично осмислювати основні теорії, принципи, методи і поняття у навчанні та професійній діяльності у галузі богослов’я.
Дослідження Церкви як певного соціально-політичного феномену і огляд різних моделей цих стосунків в світовому історичному розвитку запрошує до дискусії щодо їх особливостей в українському контексті з метою осмислення ролі церкви в соціально-політичному житті України і її можливостей реалізації в цьому складному публічному просторі.
Для усіх, хто цікавиться питаннями Церкви в публічному просторі, її стосунків із суспільством.
Освітня програма "Публічне богослов'я" не пов’язана з жодною з конфесій та орієнтована на підготовку фахівців, що могли б реалізуватися на різних суспільних посадах.
Бакалавр богослов’я може працювати на відповідних посадах в релігійних організаціях та закладах освіти, а також на підприємствах, в засобах масової інформації, організаціях, установах, закладах, об’єднаннях громадян, спілках, фундаціях, благодійних та інших організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування, здійснюючи науково-дослідну, навчальновиховну, просвітницьку, літературно-видавничу, соціальнопрактичну, експертно-консультативну, представницько-посередницьку та організаційно-управлінську діяльність.
- Критичне усвідомлення історичної, соціальної та культурної значущості богословських традицій.
- Здатність критично працювати з текстами Святого Письма та богословської літератури.
- Критичне розуміння форм і видів взаємодій між богословськими традиціями та суспільством в історичному і сучасному контексті.
- Розуміння взаємодії та взаємозв’язків історичного і соціокультурних контекстів з богословськими традиціями.
- Здатність розуміти і окреслювати усталені та нові богословські традиції, богослужбові та соціальні практики.
- Здатність розуміти і брати участь в діалозі між богословськими і релігійними традиціями та системами.
- Здатність здійснювати навчальну, виховну, просвітницьку діяльність в освітніх та інших закладах (установах, організаціях).
- Вміння управляти комплексними діями або проектами, відповідати за прийняття рішень у непередбачуваних умовах у галузі богослов’я;
- Здатність відповідати за професійний розвиток окремих осіб та/або груп осіб у галузі богослов’я;
- Здатність демонструвати розуміння, яким чином богослов’я впливає на життя індивідуума і суспільства;
- Здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності та інші.
ДИСЦИПЛІНИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
|
|
Спеціальність 041 Богослов'я
Освітня програма "Публічне богослов'я"
Кваліфікація: бакалавр з богослов’я
4 роки – денна форма
4 роки – заочна форма
4 роки - дистанційна форма
на основі повної загальної середньої освіти
240 кредитів
навчання за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб (контракт)