Всеукраїнська конференція «Естрадно-вокальне мистецтво: історія, теорія, практика» в УКД
04 червня 2024 04:06

4 червня в Університеті Короля Данила відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Естрадно-Вокальне мистецтво: історія, теорія, практика».

«Цей захід є відображенням ідеї про те, що для розвитку естрадно-вокального мистецтва важливо поєднувати творчість із науковим підходом. Сучасна культура постійно змінюється, і для того, щоб залишатися попереду, потрібно постійно досліджувати, аналізувати й удосконалювати наші знання і техніки», — так звернувся зі вступним словом перший проректор УКД Михайло Косьмій.

У заході взяли участь науковці, виконавці-практики, аспіранти та студенти різних закладів освіти: Рівненського державного гуманітарного університету, Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Тернопільського національного університету імені В. Гнатюка, Житомирського державного університету ім. І. Франка, ННІ «Донецька державна музична академія ім. С.С. Прокоф’єва», Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського та інших.

У своїх доповідях учасники конференції порушили актуальні питання стосовно популяризації сучасного українського музичного та естрадно-вокального мистецтва.

«Здійснені наукові розвідки доводять, що розвиток естрадно-вокального мистецтва України стає новим етапом не лише в історії української культури, а й стимулює і відбиває подальший розвиток українського музикознавства та джерелознавства, оскільки безліч естрадно-вокальних творів сучасних композиторів, у яких згадується тема минулого й сьогодення, публікуються завдяки небайдужим людям. Це важливий складник виховання молоді та її самоідентифікації», – зазначила організаторка конференції, завідувачка кафедри естрадно-вокального мистецтва Наталія Толошняк.