ТОП книг, які рекомендують почитати архітектори

Сучасний світ переповнений інформацією. ЇЇ можна знайти в медіа, інтернеті, а ще… читаючи книги. Пропоную добірку книг для любителів архітектури. Книги розділено на два блоки: перший професійна література, необхідна для здобуття нових знань в галузі, а друга – художні книги, події яких розгортаються навколо архітекторів чи архітектурних об’єктів, або просто корисні книги для саморозвитку, які радять почитати архітектори-практики.

 

Image
міста для людей

МІСТА ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Йен Ґел  
 
Книга про урбаністику, про людей, про різницю між місцями, де людям комфортно і тими, які люди обходять стороною. Висновки зроблені автором на основі власних досліджень та практичної діяльності.
 Йен Ґел — архітектор, у минулому — професор Датської королівської академії мистецтв. Засновник архітектурного бюро Gehl Architects — Urban Quality Consultants, автор книжок «Життя між спорудами», «Нові міські простори», «Суспільний простір — суспільне життя», «Нове життя в місті».
 

 

 

 

 

 

 

 

Image
усім потрібне житло

УСІМ ПОТРІБНЕ ЖИТЛО. СПРАВЕДЛИВЕ, СОЦІАЛЬНЕ, ДОСТУПНЕ. 

Урсула Клєефіш-Йобст, Петер Кеддерманн, Карен Юнґ

Книга пропонує всебічний огляд теми доступного житла: від значущих моделей 1920-х років до сучасних концепцій.
      У центрі уваги авторів знаходяться аспекти архітектурного та містобудівного планування, а також юридичні рамкові умови, питання фінансування та будівельні стандарти, а також учасники процесу будівництва.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
МАЙБУТНЄ АРХІТЕКТУРИ

МАЙБУТНЄ АРХІТЕКТУРИ. 100 ДИВОВИЖНИХ БУДІВЕЛЬ.

Марк Кушнер  

Здається, це наукова фантастика, але скоро люди житимуть на Марсі. Дехто, залучаючи великі гроші, спрямовує неймовірні зусилля на те, щоб доставити перших людей на Червону планету. Приватні компанії, що ними керують бунтарі-підприємці, такі як Ілон Маск, Дже Безос, Річард Бренсон, конкурують із NASA та низкою інших космічних агенцій за можливість першими висадитися на Марсі. У цій провокаційній книжці, що здобула чимало нагород, журналіст Стівен Л. Петранек обґрунтовує, чому життя на Марсі — обов’язковий запасний план для людства, і пояснює, як це відбуватиметься та які можуть бути ризики. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
company gardens

COMPANY GARDENS: GREEN SPACE FOR RETREAT & INSPIRATION

Chris van Uffelen

    Дизайн відкритих просторів компаній (підприємств, фірм) стає все більш важливим напрямом ландшафтної архітектури. З одного боку, такі проекти є репрезентативними для відповідної фірми та є частиною фірмового стилю. З іншого боку, у часи підвищеної обізнаності про баланс між робочим та особистим життям, гнучких робочих та комунікаційних структур, а також глобальних мереж, вони є невід’ємною частиною інноваційних концепцій робочого місця. Книга розкриває надзвичайну різноманітність дизайнерських можливостей садів компанії з усього світу.
 

 

 

 

 

 

 

Image
VERTICAL LANDSCAPE

VERTICAL LANDSCAPE 

Graham Cleary
    
    З прогресом урбанізації у всьому світі конфлікт між архітектурою та зеленими зонами в міському контексті стає все більш гострим. Концепція інтегрованого ландшафту постає як важливий підхід до збільшення зелених насаджень, не займаючи цінних внутрішніх міських земель, і, таким чином, знаходить свій шлях у більшій кількості міст у всьому світі.
    Книга зосереджується на темі інтегрованого ландшафту, торкаючись відповідно до його двох основних категорій: зелені стіни та сади на даху. Тридцять дев'ять передових проектів обрані для представлення останніх тенденцій ландшафтного дизайну. 

 

 

 

 

 

 

 

Image
джерело. ренд

ДЖЕРЕЛО

Айн Ренд

Роман «Джерело» Айн Ренд — світовий бестселер, вперше опублікований у 1943 році в США. На сьогодні ця книжка вважається одним із найвідоміших творів американської літератури. За романом 1949-го року був знятий однойменний фільм.
Цей твір про архітектуру і не тільки… Всесвітньовідома письменниця майстерно пише про боротьбу з повсякденністю, стереотипами, та уміння відстоювати власну думку. Ця книга надихне вас до боротьби за власні ідеї та права. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
диявол у білому місті

ДИЯВОЛ У БІЛОМУ МІСТІ

Ерік Ларсон


В книзі описано дві реальні історії. Перша - історія Всесвітньої виставки в Чикаго 1893, друга – історія злочинця Холмса. З однієї сторони - неймовірні зусилля, творчість і синергія людей, які з нуля створили і втілили в життя цю репрезентативну для мешканців Чикаго і американців у цілому виставку. Не просто виставку, яка успішно конкурувала з Всесвітньою виставкою в Парижі 1889 року. У книзі зібрано чимало цікавих і унікальних фактів про підготовку до виставки та проблеми, які виникають в процесі підготовки і здаються нерозв’язними. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
картковий будинок. доббс

КАРТКОВИЙ БУДИНОК

Майкл Добсс

Як колишній керівник виборчого штабу Марґарет Тетчер, Майкл Доббс знав усі входи й виходи у Вестмінстерському палаці, знав усі його підводні течії і таємниці. От і не дивно, що його політичний трилер «Картковий будинок» миттєво став бестселером, за яким двічі знімали серіал — спершу в Британії, а потім у США. 
Головний герой роману, Френсіс Уркгарт, заради кар’єри готовий піти по головах, та чи насмілиться він переступити останню межу — зважиться він на вбивство?
#Бестселер за версією USA Today;
 #Міжнародний бестселер №1;
 #Найкращий політичний триллер;
 #За мотивами книжки відзнято серіал на ВВС!

 

 

 

 

 

 

 

 

Image
Бог завжди подорожує інкогніто. гунель

БОГ ЗАВЖДИ ПОДОРОЖУЄ ІНКОГНІТО

Лоран Гунель

Як не пропустити в житті ті можливості, які воно нам пропонує? Знайти своє призначення й зробити реальністю найзаповітніші та найсміливіші мрії? Шлях до самореалізації та самовдосконалення відкритий кожному, треба лише обрати вірний напрямок. На відміну від інших книжок із психології саморозвитку, бестселер Лорана Гунеля не перелік правил і вправ, а захоплива розповідь про історію життя паризького юнака, до якої хочеться приєднатися! Повне інтриги й пригод, це керівництво з пошуку свого місця в житті, боротьби зі страхами й комплексами за особисте щастя та професійний успіх. Поради й завдання, які даватиме врятованому на межі відчаю Алану його таємничий наставник, — універсальна та ефективна методика розвитку особистості від психолога та письменника Лорана Гунеля.

 

 

 

Інформацію підготувала Леся Трембач

Дізнатися більше