Науковий гурток кафедри права та публічного управління «Студії прав людини»
12 березня 2024 04:03
Науковий гурток кафедри права та публічного управління «Студії прав людини»

Сьогодні в черговому засіданні наукового гуртка кафедри права та публічного управління «Студії прав людини» участь узяли завідувачка сектору здійснення державного контролю у сфері захисту прав дітей Головного управління Національної соціальної сервісної служби в Івано-Франківській області Віталія Попович, адвокатеса Наталія Мезенцова, експертка проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області, адвокатеса Лілія Ткачук.

Тема зустрічі - «Викрадення дітей з окупованих територій».

Під час дискусії йшлося про порушення норм міжнародного гуманітарного права, незаконну депортацію дітей, негативні наслідки, спричинені примусовим переміщенням дітей, і шляхи вирішення зазначеної проблеми.

«Зараз вкрай важливо говорити про незаконну депортацію дітей з окупованих територій України, адже це, без сумніву, шкодить дітям, руйнує українські сім'ї, використовується Росією для пропаганди. Примусове переміщення дітей з окупованих територій є грубим порушенням Женевської конвенції та Римського статуту Міжнародного кримінального суду, - відзначила доцентка кафедри права та публічного управління Світлана Ходак і додала: - Ми не можемо мовчати, коли Росія вчиняє злочини проти українських дітей, та повинні зробити все можливе, щоб захистити їх і допомогти повернутися додому».