Викладачка УКД — авторка монографії
06 листопада 2023 04:11
Викладачка УКД авторка монографії

Завідувачка кафедри дизайну Університету Короля Данила, кандидат мистецтвознавства, доцент Ірина Матоліч - авторка монографії «З історії українського мистецтвознавства: становлення, провідні особис- тості, наукові установи, навчальні заклади, сучасні проблеми». У пропонованому виданні висвітлено ретроспекцію становлення мистецтвознавства та художньої критики в Україні, подано розгорнуту характеристику спеціалізованих наукових установ і кафедр історії та теорії мистецтва в сучасних навчальних закладах, огляди спрямування, рубрик і контенту новітньої періодики та продовжуваних видань, тематико-статистичний аналіз дисертацій у цій галузі. Водночас це дослідження спрямоване на виявлення актуальних проблем і розгляд шляхів їхнього розв’язання в наші дні. Надзвичайну цінність становить доданий до праці «Довідник. Мистецтвознавці України», що вмістив у собі понад 600 статей з біографічними відомостями про дослідників вітчизняного мистецтва і став найповнішим з усіх виданих раніше аналогів. Для істориків і теоретиків мистецтва, культурологів та митців, усіх поціновувачів українського мистецтва. Монографію можна переглянути в бібліотеці Університету Короля Данила.