Патріотичне виховання та національна безпека
07 березня 2023 03:03
Патріотичне виховання та національна безпека

Сьогодні, 7 березня, в Університеті Короля Данила відбулася Науково-практична конференція, присвячена пам'яті українського науковця, патріота, доктора юридичних наук, доктора філософії , засновника університету, академіка отця Івана Луцького.

У ході заходу порушили питання патріотичного виховання та формування національної ідеї і безпеки.

Учасники конференції, серед яких представники органів влади, громадських організацій, науковці та експерти з різних галузей, дискутували над проблемою формування й підтримки патріотизму серед української молоді. Крім того, у ході заходу, зважаючи на реалії, розглянули питання, пов'язані з національною безпекою, і заходи, які потрібно вживати для гарантування стабільності та безпеки всередині країни.

Вітаючи гостей, ректор університету Мирослав Луцький наголосив на важливості розуміння патріотизму й необхідності популяризації його серед молодого покоління.

«Сьогодні, коли Україна виборює свою Незалежність, патріотизм стає не просто філософським поняттям, а станом духу, який відображає наші старання у захисті та розвитку Батьківщини,- зауважив ректор і додав: - 7 березня - особливий день в історії нашого закладу, адже минає 74 роки від дня народження засновника й першого ректора Університету Короля Данила - отця Івана Луцького. Університет засновано задля того, щоб вчити й виховувати освічену молодь, здатну творити вільну  й Незалежну Україну».

Разом з тим, Мирослав Іванович зазначив, що необхідно підтримувати обдарованих дітей - творців нової сильної держави. У такому аспекті функціонує Фонд імені отця Івана Луцького, завдяки якому понад 200 студентів навчаються зі знижкою або безкоштовно.

Під час панельних дискусій учасники конференції виокремили вагомість сприйняття своєї ідентичності: мови, історії й культурної спадщини, що важливі в аспекті розрізнення та консолідації нації.