IV Форум «Ветерани – шлях додому: спроможності громад у захисті прав та задоволенні потреб ветеранів» в УКД
11 жовтня 2024 03:10

11 жовтня в Університеті Короля Данила стартував IV Форум «Ветерани – шлях додому: спроможності громад у захисті прав та задоволенні потреб ветеранів». Подія об’єднала ветеранів та представників влади, громадських організацій і бізнесу, щоб спільно працювати над проблемами соціальної підтримки військових та їхніх сімей. Форум триватиме два дні, під час яких заплановано різні панельні обговорення, дискусійні платформи та виступи спікерів, спрямовані на інтеграцію ветеранів у суспільство.

Мета форуму полягає у формуванні пропозицій для вдосконалення державної політики підтримки ветеранів та їхніх сімей. Серед завдань – обговорення прав ветеранів, медичного забезпечення, соціального захисту, а також реінтеграції родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців.

Окремо йшлося про взаємини цивільного населення та військових. Учасники обговорюють виклики, з якими стикаються військовослужбовці після повернення до цивільного життя, та шляхи посилення підтримки з боку громад і влади. Важливими є також питання психологічної реабілітації та соціальної адаптації ветеранів, які мають бути пріоритетними для державної політики.

Перший проректор Університету Короля Данила Михайло Косьмій зазначив: «Ми пишаємося тим, що маємо можливість прийняти такий важливий захід, спрямований на допомогу нашим захисникам. Форум - платформа для взаємодії різних інституцій та напрацювання реальних рішень, які допоможуть нашим героям успішно адаптуватися до мирного життя».