Інженерія програмного забезпечення
Аналіз ринку праці в сфері ІТ 2021 рік

На світовому ринку попит на послуги категорії IT у 2021 році досяг рекордно високого рівня і перевищує пропозицію. Це зумовленно наслідками пандемії, прискоренням цифровізації та суспільним переходом на ремоут-режим. Відтак, стрімке збільшення попиту на IT посилює потребу у кваліфікованих фахівцях цієї сфери.

За даними анонімної платформи пошуку роботи в IT Djinni, у грудні 2020 року було відкрито 16 тисяч позицій, уже в травні 2021 цей показник перевищив 25 тисяч вакансій. За останні п'ять років число пропозицій збільшилося на 30%, а спеціалістів – на 18%.

За інформацією InterfaxУкраїна із посиланням на GlobalLogic та Gartner глобальні витрати ІТ зростуть на 4 % у порівнянні із 2020 роком, збільшення інвестицій у ІТ-рішення становитиме 6-8%, найбільше зростання прогнозують в сегменті розробки програмного забезпечення.

Згідно з дослідженням EvansData, у світі вже понад 24,5 мільйона IT- фахівців, що на 500 тисяч більше, ніж минулого року. Попри це, IT- галузь відчуває брак інженерних талантів. За даними консалтингової компанії KornFerry, до 2030 року дефіцит фахівців в ключових сферах у світі може досягти 85,2 мільйона, з яких більше ніж 4 мільйони – в ІТ-індустрії.

Дізнатися більше