ILCA

Innovation Laboratories for Climate Actions (ILCA)

ilca logo

 

Назва проекту: Інноваційні лабораторії для кліматичних дій

Абревіатура проєкту: ILCA

Пріоритет: Розвиток інноваційного потенціалу вищої освіти

Тривалість проєкту: Липень 2022 - червень 2024

Інструмент фінансування ЄС: Ініціатива EIT/HEI

Максимальний обсяг фінансування: 1 200 000,00 ЄВРО


Сайт проекту: https://ilca-project.eu/


НАВЧАЛЬНИЙ КУРС FUNDAMENTALS OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT

Для доступу до курсу необхідно увійти в систему:


Цільові групи: вищі навчальні заклади та науково-дослідні організації, що займаються кліматичною тематикою.


Грантодавець: EIT Climate-KIC


Консорціум проекту:

  1. Savonia University of Applied Sciences, Finland
  2. University of Forestry – Sofia, Bulgaria
  3. Vilnius College of Technologies and Design, Lithuania
  4. Stefan cel Mare University of Suceava, Romania
  5. National Resources Institute Finland, Finland
  6. Lithuanian Research Centre for Agriculture and Forestry, Lithuania
  7. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Україна
  8. Національний науковий центр «Інститут землеробства НААН», Україна
  9. Університет Короля Данила, Україна

Резюме проекту:

Проект має три цілі:

  • Зміцнення людського капіталу у сфері кліматичних інновацій та підприємництва шляхом навчання та наставництва студентів, академічного та неакадемічного персоналу у вирішенні системних проблем.
  • Розвиток міждисциплінарного потенціалу для кліматичних та соціальних інновацій шляхом створення лабораторій кліматичних інновацій та залучення екосистемних акторів до розробки кліматичних інноваційних проєктів.
  • Підтримка готовності та конкурентоспроможності малих і середніх підприємств (МСП) до кліматичних викликів та діджиталізації.

На першому етапі проєкту було розроблено та апробовано програму навчання та наставництва з двома науково-дослідними установами як повноправними партнерами та асоційованими партнерами з регіональних екосистем, які близькі до робочого життя.

Іншим заходом була розробка дорожньої карти щодо цінності та залучення учасників кліматичних екосистем шляхом визначення спільних цілей та мотивацій. На цьому етапі проєкт також почав розвивати лабораторії кліматичних інновацій. В рамках третього завдання проєкт провів опитування серед представників малого та середнього бізнесу для визначення їхніх потреб та створив портфоліо допоміжних послуг для тестування.

У фазі 2 кожен університет продовжував розробляти навчальну програму відповідно до своєї предметної області. Наприкінці проєкту консорціум розробить «кліматичні мікропозики», які повністю відповідатимуть Спільним рамкам мікрокредитування. Лабораторії кліматичних інновацій розроблятимуть дослідницькі та інноваційні проекти на основі попередньо визначених сфер впливу/місії для кліматичних дій.

В рамках цього проекту команда Університету Короля Данила розробила дорожню карту відновлення енергетичної інфраструктури у післявоєнний період. Розроблена концепція відновлення української інфраструктури була представлена на Женевській конференції. Команда нашого університету провела низку заходів, спрямованих на підвищення обізнаності студентів, викладачів та широкої громадськості щодо викликів та проблем, які несе з собою зміна клімату. Зокрема, було організовано Тиждень інновацій, під час якого відбулися зустрічі з різними фокус-групами з метою зміцнення людського капіталу у сфері кліматичних інновацій та підприємництва шляхом навчання та наставництва студентів, академічного та неакадемічного персоналу у вирішенні системних проблем.


Результати:

  • Розбудова потенціалу: Щонайменше чотири вищі навчальні заклади запровадили «кліматичні мікрокредитки», які були розроблені, протестовані та вдосконалені під час проєкту.
  • Інтеграція та залучення екосистем: Щонайменше вісім кліматичних та соціальних інноваційних проєктів було розроблено щонайменше в чотирьох різних інноваційних екосистемах на основі смарт-спеціалізації.
  • Регіональне зростання та конкурентоспроможність: Понад 30 стартапів та масштабування покращили свою спроможність до кліматичного переходу та цифрової трансформації, а також загальну конкурентоспроможність та зростання.
  • Інституційні зміни: Було впроваджено щонайменше один міждисциплінарний організаційний механізм та систему стимулювання, що забезпечить інтегративний та системний характер освітньої та науково-дослідницької діяльності ВНЗ.

Партнери з України:

Університет Короля Данила

https://ukd.edu.ua/en

Тел.: +38(0342) 77 18 45 – Приймальня ректора

Відповідальна особа: Максим Карпаш, проректор з міжнародних зв'язків та стратегічного розвитку

Контакти:

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

http://chnu.edu.ua/

Тел.: +38(0372) 58 48 10 – Приймальня ректора

Відповідальна особа: Руслан Білоскурський, декан економічного факультету

Контакти:


Національний науковий центр Інститут землеробства НААН

https://zemlerobstvo.com/en/golovna/

Тел.: +38(044) 526 23 727 – Директор

Відповідальна особа: Антон Ткаченко, керівник економічного відділу

Контакти:

 

Logos

 

Дізнатися більше