Онлайн-дискусія «Проблематика відбування кримінальних покарань в Україні»
пн, 04/27/2020 - 22:08
Онлайн-дискусія «Проблематика відбування кримінальних покарань в Україні»

 

15 травня Університет Короля Данила проводить ІV Всеукраїнський науково-практичний симпозіум «Концептуальні проблеми розвитку сучасної гуманітарної та прикладної науки», в межах якого відбуватиметься за сприянням Харківської правозахисної групи (ХПГ) публічна дискусія «Проблематика відбування кримінальних покарань в Україні» в онлайн режимі на базі платформі Zoom початок о 10-00 (час може коригуватися) (попередня реєстрація обов’язкова. Заявку можна заповнити до 12.05.2020 за посиланням - https://forms.gle/xHV9AVfZqq5hZR2T9 Запрошення буде надіслано на електронну адресу вказану в заявці).

Теми для дискусій вкрай актуальні і потребують вирішення як на законодавчому, так і на виконавчому рівні влади.

Запрошуємо для участі експертів і журналістів для висвітлення позицій, представлених під час дискусії.

  1. Короновірус в місцях позбавлення волі як загроза національній безпеці.

Представниками Національного превентивного механізму (Омбудсман+) зафіксовані випадки зараження на COVID-19 в різних установах пенітенціарної системи України – як персоналу, так і ув’язнених. Якщо державою не буде вжито термінові і адекватні заходи реагування, то ризики зараження коронавірусом для десятків тисяч осіб, що перебувають в місцях позбавлення волі, і працівників установ є дуже великими.

 

Про заходи протидії та превенції поширенню COVID-19 розкажуть: директор ХПГ Євген Захаров, Михайло Романов, к.ю.н., доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (за згодою), запрошені представники Міністерства юстиції, офісу Генерального прокурора, Омбудсмана.

 

  1. Порушення права на апеляцію для осіб засуджених довічно.

Близько тисячі осіб, засуджених до вищої міри покарання – довічного позбавлення волі у першій інстанції обласним судом, були позбавлені права на перегляд вироку в апеляційному порядку на відміну від засуджених за незначні правопорушення.

Буде презентовано історії свавільно засуджених успішного колись бізнесмена Володимира Панасенка і пастора християнської церкви Ярослава Мисяка їхніми адвокатами Олегом Левицьким (за згодою) і Юрієм Вакулою (за згодою).

 

Цю проблематику обговорюватимуть: Андрій Діденко – координатор програм ХПГ, Олександр Острогляд, к.ю.н., проректор з наукової роботи Університету Короля Данила, Роман Куйбіда, к.ю.н., заступник голови правління Центру політико-правових реформ (за згодою), адвокат Тетяна Козаченко (за згодою), Ірина Гловюк – д.ю.н., професор, адвокат, НУ «Одеська юридична академія» (за згодою), Іван Тітко – д.ю.н., професор Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (за згодою), Василь Луцик к.ю.н., доц. Львівський державний університет внутрішніх справ.

 

  1. Стаття 391 КК України як карально-репресивний рудимент  радянського минулого. Буде обґрунтовуватись необхідність скасування даної статті, оскільки вона застосовує адміністративну (дисциплінарну) преюдицію як умову кримінальної відповідальності і використовується персоналом пенітенціарних установ як інструмент залякування і тиску на засуджених.

Спікери Євген Захаров директор ХПГ, запрошені представники Мінюсту, профільного Комітету Верховної Ради України.

Дізнатися більше