Як успішно пройти співбесіду англійською

Прагнете працювати на закордонну компанію? Отже, інтерв’ю англійською не уникнути. Навіть якщо ви добре знаєте мову, через стрес та відсутність досвіду щось може піти не так. Як приборкати хвилювання та перетворити помилки на переваги, знають в рекрутинговому агенстві Talentica Agency. В статті розповіли про три основні етапи процесу.

До інтерв’ю

Чим більше часу ви виділите на підготовку — тим більше шансів справити позитивне враження на роботодавця:

  • Почніть з пошуку інформації про компанію. Поцікавтеся куди ви прагнете потрапити: зайдіть на її сайт, сторінки в соцмережах, пошукайте відгуки в інтернеті. Так ви дізнаєтеся більше про продукти, команду та очікування від кандидатів
  • Запитайте, хто буде проводити співбесіду, та зайдіть на сторінки цієї людини в соцмережах. Знаючи про пріоритети, інтереси або кар’єрний шлях інтерв’юера, вам буде простіше вести діалог.
  • Підготуйте стратегію. Подумайте, як ваш досвід та навички відповідають вимогам компанії та як ви донесете потрібні меседжі до інтерв’юера. Підготуйте відповіді на питання, які часто ставлять на співбесідах: так звану elevator pitch (коротку самопрезентацію), свої переваги та недоліки, опис попереднього досвіду.
  • Напишіть перелік запитань, адже на співбесіді запитання ставлять не тільки вам, а й ви. Їх відсутність — маркер того, що ви не зацікавлені в посаді. Можете запитати про команду, очікування від кандидатів або способи подолання труднощів, які виникають в роботі.
  • Виділіть час на тренування. Випишіть перелік основних слів та фраз, які ви збираєтеся використовувати, та декілька разів проговоріть вголос відповіді на основні питання.

«Залучіть до процесу родичів або друзів, які добре знають англійську: попросіть їх ставити вам питання та потренуйтесь у відповідях»

 
Артур Побережник, Talent Acquisition Specialist в Talentica Agency


Під час інтерв’ю

Подолати хвилювання — можливо, а дати невдалу відповідь — не трагедія. Ось яку стратегію варто використовувати під час співбесіди:

  • Приборкайте страх. По-перше, ви добре підготувалися та знаєте відповіді на ключові питання. По-друге, чим менше ви хвилюєтеся — тим легше вести діалог та доносити основні меседжі до роботодавця. По-третє, зауважте, що інтерв’юер теж має емоції та почуття і добре розуміє ваш стан.
  • Забудьте про відповідь: «Не знаю/не вмію». Питають про досвід, якого ви не маєте? Спробуйте змоделювати ситуацію: опишіть, як би ви діяли, якби зіткнулися з подібною проблемою в роботі. Виявилося, що ваші навички не повністю відповідають вимогам компанії? Підкресліть, що ви швидко вчитеся та адаптуєтеся до нових умов.
  • Творчо виходьте з нестандартних ситуацій. Навіть якщо через стрес ви переплутали англійські слова, не зрозуміли питання або почали відповідати щось не те, це не привід для відчаю. Запам’ятовується не помилка, а ваша реакція на неї. Не удавайте, що нічого не сталося: спробуйте вийти з ситуації так, щоб в результаті залишити у рекрутера позитивні емоції. Як саме, залежить від вашого характеру та ходу діалогу.

«Рекрутер точно оцінить дві риси: відвертість та почуття гумору. Якщо помилилися  –  можете відверто зізнатися, що перехвилювалися, або спробувати пожартувати»

 
Артур Побережник, Talent Acquisition Specialist в Talentica Agency


Після інтерв’ю

Яким би не був результат співбесіди, варто підбити підсумки та винести уроки на майбутнє:

  • Попросіть фідбек у інтерв’юера: це дасть вам розуміння сильних та слабких сторін та навичок, над якими варто працювати.
  • Пам’ятайте, що відмова — це нормально. Компанії зазвичай розглядають багато кандидатів. Якщо хтось інший підійшов більше, це лише привід знайти для себе точки росту.
  • Накопичуйте досвід. Чим більше інтерв’ю ви проходите — тим менше хвилювання.

 
«З кожною співбесідою стрес зменшуватиметься: відповідати на питання буде легше, а невдалих моментів ставати менше. Розцінюйте цей досвід як тренінг зі стресостійкості, яка допоможе побудувати успішну кар’єру»

Артур Побережник, Talent Acquisition Specialist в Talentica Agency

 

Підсумуємо, що потрібно для вдалого інтерв’ю англійською:

  • ретельна підготовка;
  • вдала самопрезентація, яка відповідає вимогам компанії;
  • вміння швидко виходити з нестандартних ситуацій;
  • здатність опанувати себе та приборкати стрес;
  • підбивання підсумків та подальший розвиток.
Дізнатися більше