Кафедра дизайну заснована у 2011 році і є важливою складовою фахової підготовки студентів факультету «Суспільних і прикладних наук» Університету Короля Данила. Кафедра готує фахівців у галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальності 022 «Дизайн», спеціалізації «Графічний дизайн» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти.
У різний час кафедру очолювали: І.В. Гребенюк (2011͖−2014 рр.), кандидат мистецтвознавства, доцент Н.М. Гілязова (2015−2022 рр.). З 2022 р. кафедру очолює кандидат мистецтвознавства, доцент І.Я. Матоліч.
З початку заснування склад кафедри змінювався, тут працювали: народний художник України П. Сипняк, канд. мист. В. Козінчук, ст. викладач О.Янощак-Пшибила.
Організація освітнього процесу на кафедрі відповідає місії ЗВО «Університет Короля Данила» та спрямована на·підготовку здобувачів, які володіють необхідними компетентностями та будуть конкурентоспроможними фахівцями на ринку праці в Україні та за кордоном.
Метою кафедри є трансформація проєктного мислення та професійне зростання з урахуванням індивідуальних творчих здібностей кожного здобувача. Обов’язковою умовою успішного навчання студентів є поєднання цифрових технологій з художніми практиками.
Кафедра дизайну забезпечує викладання таких фахових дисциплін: ОС «Бакалавр» − «Дизайн-проєктування», «Шрифти і типографіка», «Формоутворення» «Дизайн поліграфічної продукції», «Комп'ютерний дизайн у графіці», «Композиція», «Проєктна графіка», «Дизайн упаковки та етикетки»; ОС «Магістр» − «Проєктування у графічному дизайні», «Проєктування поліграфічної продукції», «Графічний дизайн у міському середовищі» та ін. Підготовка студентів зі спеціальних дисциплін заснована на авторських навчальних програмах.
Навчальний процес на кафедрі дизайну забезпечений науково-педагогічними кадрами вищої кваліфікації у складі:
- Ірина Яремівна МАТОЛІЧ – завідувач кафедри, кандидат мистецтвознавства, доцент;
- Наталія Михайлівна ГІЛЯЗОВА – кандидат мистецтвознавства, доцент;
- Наталія Ігорівна ЗОЛОТАРЧУК – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри;
- Василь Миколайович БАСАРАБА – викладач кафедри;
- Іван Васильович ГРЕБЕНЮК – старший викладач кафедри;
- Галина Михайлівна КУХАР – старший викладач кафедри;
- Роксолана Романівна ЛЕВИЦЬКА – асистент кафедри.
Викладачі є авторами монографій, навчальних посібників та публікацій, довідників, численних видань УКД (вісників, сертифікатів навчальних курсів), методичних вказівок для практичних та лабораторних занять, художніх каталогів, є експертами УКФ та НАЗЯВО, членами НСХУ, керівниками студентських наукових робіт. Частина науково-педагогічних працівників кафедри пройшла стажування у провідних ЗВО України.
НПП кафедри дизайну є практиками в дизайні, живописі та графіці. Вони беруть участь у Міжнародних, Всеукраїнських та обласних мистецьких заходах, виставках та конкурсах, а також є керівниками студентів-учасників творчих конкурсів, фестивалів, які посідають призові місця.
Кафедра дизайну УКД виступає ініціатором проведення щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції «Традиції та інновації у сучасному дизайні», де обговорюються теоретичні аспекти дизайну, наголошується на його важливості у сучасному суспільстві, виокремлюються ознаки якісного бренду, функціонал, традиції й комфорт в дизайнерських рішеннях, висвітлюються особливості медіадизайну через призму цифровізації та потребу використання інноваційних технологій й інструментів дизайну в соціальних мережах, мобільних додатках тощо.
На кафедрі діє студентський науковий гурток «Теорія та практика в дизайні», де здобувачі освіти мають можливість поглибити власні знання й навички, пов'язані з історією дизайну та його тенденціями.
Одним з напрямів діяльності кафедри є активна співпраця зі стейкхолдерами – роботодавцями, фахівцями-практиками, експертами галузі. Вони залучаються до проведення аудиторних занять та беруть участь в удосконаленні навчальних планів та змісту освітнього процесу.
У ЗВО підписані договори про співпрацю з дизайн-студіями, видавництвами, рекламними агентствами та друкарнями, де студенти проходять практики з можливістю працевлаштування.
Випускники кафедри можуть працювати в дизайн-студіях, брендингових та рекламних агентствах, видавництвах, у дизайн-центрах, творчих спілках та організаціях і в будь-яких державних підприємствах чи приватних фірмах.
Кафедра має сучасну матеріально-технічну базу, яка постійно розширюється та вдосконалюється, що дозволяє проводити навчальний процес на високому рівні та виконувати складні наукові й творчі завдання.