Платформи пошуку роботи

Work.ua

Найвідоміший в Україні сайт, послугами якого користуються сотні тисяч людей. Насамперед потрібно обов’язково пройти процедуру реєстрації, після чого вказати основні дані про себе: ПІБ; дата народження; освіта; досвід роботи; контактні дані.

Для того, щоб потенційні роботодавці могли знайти вас самі, з метою спрощення пошуку передбачена функція розміщення резюме. Однак не варто думати, що цього досить – краще самостійно розсилати резюме і при можливості виходити на зв’язок з представниками компаній. Також щодня ви будете отримувати розсилку активних вакансій по обраних категоріях. Результатом буде швидко знайдене робоче місце – вам залишиться тільки обговорити організаційні питання.

 

Rabota.ua

Альтернатива попереднього сайту, яка має аудиторію, близьку до нього. Доступні всі стандартні функції – заповнення анкети, сортування вакансій по категоріях, даті розміщення і вибору регіону. Для спрощення процесу розробники передбачили наявність логотипів відомих компаній на головній сторінці. Завдяки цьому вакансію саме на потрібну вам посаду буде знайдено ще швидше.

Крім пошуку офіційного місця працевлаштування, можна скористатися пропозиціями для фрілансерів без необхідності пов’язувати себе рамками трудового договору. Зйомка відео, запис/обробка аудіо, копірайтинг – галузі, в яких завжди потрібні кадри, а на період карантину фахівці на віддалену роботу не менш затребувані. Зверніть увагу, що конкретні вакансії можуть повторюватися на різних сайтах, тому уважно читайте текст оголошення!

 

Novarobota.ua

На даному ресурсі у вас є можливість не тільки знайти вакансію, але і почитати корисні статті про сам процес пошуку роботи. Додатково доступний розділ новин, які прямо чи опосередковано впливають на наявність вакансій. Необхідна реєстрація для отримання повного функціонала.

 

Superjob.ua

Сайт оптимізовано для роботи з мобільними телефонами/планшетами, завдяки чому ви зможете виконувати пошук місця працевлаштування в дорозі. Крім стандартного функціонала (як сортування за категоріями, потенційному заробітку або населеного пункту), можна скористатися хмарою тегів, де вакансії розподілені за графіком і наявністю додаткових умов: харчування, проживання для співробітників, місця для студентів/пенсіонерів. Найбільш затребувані вакансії поміщені на головній сторінці ресурсу, тому ви завжди будете в курсі змін.

 

Freelancehunt.ua

Даний сайт повністю розрахований на вакансії для фрілансерів, які працюють з дому або в дорозі. На відміну від стандартних ресурсів з пошуку роботи, тут можна залишити свою пропозицію у відповідь на виставлену вакансію (у вигляді коментаря після реєстрації). Роботодавець вибере те, що йому підійде, після чого вийде на зв’язок. Саме тут знаходять для себе замовлення копірайтери, творці реклами, фахівці з монтажу звуку/відео, аніматори та інші фахівці, які вважають за краще домовлятися безпосередньо з замовником, заробляючи в результаті не фіксовану ставку, а великі суми.

 

Freelance.ua

Ще один відомий ресурс для фрілансерів, де принцип пропозиції своїх послуг повністю збігається з тим, що прийнятий у попереднього сайту. Певною незручністю є необхідність залишати портфоліо робіт, що нелогічно в ситуації, коли роботу шукає собі новачок, у якого немає ще результатів діяльності.

Оптимальний варіант для фрілансерів без досвіду – прямий зв’язок з роботодавцем, якщо він сам вказує свої координати (e-mail або номер телефону). У цій ситуації потрібно звертати увагу на виставлені пошукачу умови: (тестове завдання рекомендується брати).

 

LinkedIn.com

Дана соцмережа створена для ділового спілкування, пошуку співробітників та відкритих вакансій. У LinkedIn зареєстровано понад 400 мільйонів користувачів, що представляють 150 галузей бізнесу з 200 країн світу. Сайт представлений англійською, французькою, німецькою, італійською, португальською, іспанською та російською мовами, що дає можливість знайти роботодавця за межами не лише вашого міста, а й країни.

У своєму профілі ви можете описати навички та технології, які використовували. Є можливість опублікувати резюме та у статусі вказати, що ви у активному пошуку роботи. На сайті щоденно виставляються актуальні вакансії, крім цього, ми рекомендуємо додавати у друзі рекрутерів та hr- спеціалістів, адже часто вони публікують у себе в стрічці відкриті вакансії, відгукнутися на які ви можете або залишивши свій коментар, або ж написавши приватне повідомлення спеціалісту, який розмістив вакансію.

 

DOU.ua

Якщо ви шукаєте роботу у ІТ сфері, рекомендую обов’язково звернути увагу на сайт DOU.ua. Створений він у форматі блогу, де можна знайти як актуальні новини, так і події, які найближчим часом відбудуться. Крім цього, на сайті є окремий розділ, де публікуються розміри заробітних плат, які пропонують компанії, залежно від регіону. Кожен з зареєстрованих користувачів може залишити відгук про роботу в компанії, де він працював, що допоможе вам сформувати свої очікування від роботи у тій чи іншій компанії.

DOU.uа один з найбільш популярних ресурсів, де hr-спеціалісти та рекрутери публікують відкриті актуальні вакансії, а шукачі роботи активно діляться корисною інформацією.

 

Djinni.com

Український сайт, присвячений анонімному пошуку роботи IT-спеціалістами. Спочатку сайт називався «Djinn» і був запущений як частина ресурсу DOU.ua, але згодом він став самостійним ресурсом. Даний сайт буде доречним для спеціалістів, які вже працюють, проте шукають інший варіант роботи для себе. На джині можна побачити актуальні ІТ-вакансії та прийняти участь у конкурсі на посаду, не хвилюючись за теперішню роботу, адже всі відгуки є анонімними.

 

OLX.ua

Майданчик є не тільки популярним сайтом з оголошеннями, де можна купити/продати практично все, але і ресурсом з актуальними вакансіями. Для пошуку тепер не потрібна реєстрація – досить ввести правильний запит і вказати регіон.

Зручність досягається шляхом сортування результатів за передбачуваною заробітною платою На зв’язок з потенційним роботодавцем можна вийти відразу телефоном, електронною поштою або дізнатися деталі через приватне повідомлення (в цій ситуації реєстрація обов’язкова).

Основна перевага OLX – тут можна знайти унікальні вакансії, які не розміщені на інших сайтах.

 

Telegram

Ще одним із способів пошуку роботи є телеграм-канали з вакансіями різного рівня: від стажерів до ТОП-менеджерів.

  • @freelancerinua — канал про роботу на фрілансі: вакансії, поради, цікаві особисті історії та взаємодопомога.
  • @cresume — вакансії в креативних індустріях: дизайнери, літературні редактори, артдиректори, менеджери з комунікацій, SMM-спеціалісти тощо.
  • @zaichenkoteam — канал з вакансіями і проектами від $2500. Тут ви знайдете вакансії для IT розробників, маркетологів, дизайнерів тощо.
  • @robotavidtata — універсальний канал з вакансіями у різних сферах: логістика, промисловість, IT, робота з контентом та інші. Здебільшого - Київ (фултайм та часткова зайнятість).
  • @league_uba — канал Ліги студентів Асоціації правників України, що покликаний стати місцем зустрічі юридичних компаній та їх потенційних співробітників. Багато вакансій про стажування для студентів у різних містах України.
  • @happymonday — позиціонують себе як кар'єрний портал і платформа професійного розвитку. Є і вакансії, і пости про мотивацію, поради для HR-спеціалістів, стажування тощо.
  • @the_june — безкоштовні курси, стажування та вакансії для IT-спеціалістів. Для новачків багато варіантів для працевлаштування у різних українських містах.

Відгукуючись на вакансії - не забудьте написати супровідний лист! Адже саме він допоможе розкрити вас як хорошого працівника, який має бажання працювати. Формат супровідного листа може бути як звичайне звернення до роботодавця: «я швидко вчуся», «хочу отримати роботу своєї мрії», «я розумію що буду корисним для вашої компанії», тощо.

Коли ви обрали платформу, відгукнулися на вакансію - наступним кроком буде очікування дзвінка від роботодавця. Можете зателефонувати до роботодавця (протягом 2-10 днів з моменту відправлення резюме) з метою дізнатися чи надійшло резюме на сайт/пошту компанії.

Не бійтеся шукати роботу - стукайте і вам відчинять!

Дізнатися більше