Особливості складання резюме та портфоліо для архітекторів

Для чого потрібні ці документи? Як їх оформити? Яку інформацію висвітлити? Насамперед, дамо визначення кожному з понять.
Резюме – «життєвий шлях» – документ, в якому Ви чітко і лаконічно зазначаєте відомості про навчання, професійну діяльність, наукові здобутки, а також обґрунтувати чому саме Ви – найкращий кандидат на цю посаду.
Чіткі вимоги до складання резюме відсутні. Є тільки рекомендації, яку інформацію бажано висвітлити в документі. Це зокрема:

  1. Назва документу
  2. Прізвище, ім'я та по батькові особи, яка складає резюме
  3. Контактна інформація (електронну пошту бажано вказати робочу)
  4. Мета складання резюме
  5. Освіта і досвід роботи
  6. Знання мов
  7. Знання комп’ютерних програм
  8. Особисті якості та вміння, необхідні на даній посаді (відповідальність, вміння вести документацію)

Щоб Ваше резюме виділялось серед інших дотримуйтесь наступних порад:

  • Старайтесь всю інформацію розмістити на одному аркуші (якщо є значний досвід роботи, то максимум 2 аркуші).
  • Структуруйте текст. Зробіть резюме чітким та читабельним. Розділіть інформацію про себе на блоки та вказуйте тільки найважливіше.
  • Обов'язково вкажіть свої цілі.

Своїм резюме Ви маєте зацікавити роботодавця. Проявіть креативність: поєднайте текст з графічним оформленням (інфографіка, схеми). Можете використовувати офлайн (CorelDRAW, Photoshop) або онлайн (Canva) графічні редактори.  Мережа інтернет майорить набором різноманітних зразків та шаблонів для складання резюме. Пропонуємо кілька прикладів:

жасмін томсон

 

д. мартін

 

Архітектор – професія технічна, але разом з тим дуже творча. Зодчі, як і художники та скульптори творять візуальне мистецтво. Тому невід’ємною складовою є портфоліо.

Портфоліо – це вибірка творчих робіт та напрацювань. Воно призначене для презентування Вашої діяльності і професійного розвитку за певний проміжок часу.  Так, ви можете описати все в резюме, але значно ефективнішим буде продемонструвати виконані роботи. 
Як і у випадку з резюме, чіткі вимоги і правила до оформлення портфоліо відсутні, та радимо прислухатись до кількох порад:

  • Обмежте кількість робіт (оптимально це 10-20 позицій)
  • Опишіть кожну роботу ( опис дозволить замовнику краще зрозуміти Ваші підходи та методи  роботи)
  • Структуруйте інформацію (якщо Ви працюєте в кількох напрямках, наприклад дизайн інтер'єрів, проектування, ландшафтна архітектура, об’єднайте роботи у відповідні блоки)
  • Зробіть портфоліо зручним (чим менше буде вкладених папок і рідкісних форматів документів, тим більше шансів, що замовник ознайомиться з повним вмістом портфоліо)
  • Отримайте згоду замовника на розміщення об’єкту в портфоліо (хоч ви і автор, права на виданий об’єкт належать замовнику)
  • Будьте чесними (розміщуйте тільки свої роботи, якщо їх мало, то краще вкажіть, що Ви починаючий спеціаліст)
  • Радимо серйозно ставитись до виконання курсових та дипломних графічних робіт, адже вони можуть стати першими сторінками Вашого чудового портфоліо.
     
Дізнатися більше