Для чого потрібні ці документи? Як їх оформити? Яку інформацію висвітлити? Насамперед, дамо визначення кожному з понять.
Резюме – «життєвий шлях» – документ, в якому Ви чітко і лаконічно зазначаєте відомості про навчання, професійну діяльність, наукові здобутки, а також обґрунтувати чому саме Ви – найкращий кандидат на цю посаду.
Чіткі вимоги до складання резюме відсутні. Є тільки рекомендації, яку інформацію бажано висвітлити в документі. Це зокрема:
- Назва документу
- Прізвище, ім'я та по батькові особи, яка складає резюме
- Контактна інформація (електронну пошту бажано вказати робочу)
- Мета складання резюме
- Освіта і досвід роботи
- Знання мов
- Знання комп’ютерних програм
- Особисті якості та вміння, необхідні на даній посаді (відповідальність, вміння вести документацію)
Щоб Ваше резюме виділялось серед інших дотримуйтесь наступних порад:
- Старайтесь всю інформацію розмістити на одному аркуші (якщо є значний досвід роботи, то максимум 2 аркуші).
- Структуруйте текст. Зробіть резюме чітким та читабельним. Розділіть інформацію про себе на блоки та вказуйте тільки найважливіше.
- Обов'язково вкажіть свої цілі.
Своїм резюме Ви маєте зацікавити роботодавця. Проявіть креативність: поєднайте текст з графічним оформленням (інфографіка, схеми). Можете використовувати офлайн (CorelDRAW, Photoshop) або онлайн (Canva) графічні редактори. Мережа інтернет майорить набором різноманітних зразків та шаблонів для складання резюме. Пропонуємо кілька прикладів:
Архітектор – професія технічна, але разом з тим дуже творча. Зодчі, як і художники та скульптори творять візуальне мистецтво. Тому невід’ємною складовою є портфоліо.
Портфоліо – це вибірка творчих робіт та напрацювань. Воно призначене для презентування Вашої діяльності і професійного розвитку за певний проміжок часу. Так, ви можете описати все в резюме, але значно ефективнішим буде продемонструвати виконані роботи.
Як і у випадку з резюме, чіткі вимоги і правила до оформлення портфоліо відсутні, та радимо прислухатись до кількох порад:
- Обмежте кількість робіт (оптимально це 10-20 позицій)
- Опишіть кожну роботу ( опис дозволить замовнику краще зрозуміти Ваші підходи та методи роботи)
- Структуруйте інформацію (якщо Ви працюєте в кількох напрямках, наприклад дизайн інтер'єрів, проектування, ландшафтна архітектура, об’єднайте роботи у відповідні блоки)
- Зробіть портфоліо зручним (чим менше буде вкладених папок і рідкісних форматів документів, тим більше шансів, що замовник ознайомиться з повним вмістом портфоліо)
- Отримайте згоду замовника на розміщення об’єкту в портфоліо (хоч ви і автор, права на виданий об’єкт належать замовнику)
- Будьте чесними (розміщуйте тільки свої роботи, якщо їх мало, то краще вкажіть, що Ви починаючий спеціаліст)
- Радимо серйозно ставитись до виконання курсових та дипломних графічних робіт, адже вони можуть стати першими сторінками Вашого чудового портфоліо.