Тренінг «Академічна доброчесність як складова культури якості вищої освіти»
16 жовтня 2024 04:10
Тренінг «Академічна доброчесність як складова культури якості вищої освіти»

16 жовтня в УКД відбувся тренінг «Академічна доброчесність як складова культури якості вищої освіти», який провів проректор із забезпечення якості освіти та цифрової трансформації Любомир Ілин. Захід організований для викладачів та студентів університету з метою ознайомлення учасників освітнього процесу із загальними принципами академічної доброчесності, що чинні в УКД, а також термінами перевірки кваліфікаційних проєктів на текстові запозичення, демонстрації функціоналу системи StrikePlagiarism, у якій, власне, здійснюється технічна перевірка робіт. Під час тренінгу учасники дізналися про ключові засади академічної доброчесності, зокрема про запобігання плагіату, прозорість оцінювання та важливість чесного підходу до навчання і викладання. Дотримання академічної доброчесності є частиною корпоративної культури університету, що сприяє формуванню етичних стандартів та репутації навчального закладу як осередку знань і розвитку, адже в університеті пропагується принцип нульової толерантності до плагіату, фабрикування та фальсифікації в академічних творах. Окрема увага приділена застосуванню технічних засобів на основі штучного інтелекту, які використовуються здобувачами для підготовки кваліфікаційних проєктів і можуть допомогти з виявленням текстових запозичень. «Дотримання академічної доброчесності – це не просто вимога, а основа якісної освіти та науки. Університет Короля Данила пишається культурою доброчесності, що панує в наших стінах, адже лише через чесність, прозорість і повагу до інтелектуальної праці ми разом будуємо майбутнє, яке заслуговує на довіру та визнання», - стверджує проректор із забезпечення якості освіти та цифрової трансформації Любомир Ілин.