УКД відбувся тренінг щодо впровадження дуальної форми освіти
06 лютого 2024 02:02
УКД відбувся тренінг щодо впровадження дуальної форми освіти

Сьогодні в Університеті Короля Данила відбулося засідання методичного об’єднання заступників директорів із навчальної (навчально-методичної) роботи закладів фахової передвищої освіти Івано-Франківської області, у рамках якого проректор із методичної роботи Університету Короля Данила Ярослав Штанько провів тренінг щодо впровадження дуальної форми освіти. Захід організовано спільно з МОН, Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти.

Варто зазначити, що дуальна освіта передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з роботою на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації.

Дуальна форма здобуття освіти (ДФЗО) у закладах вищої та фахової передвищої освіти розроблена згідно з окремим навчальним планом, що дає змогу ЗО та підприємствам активно співпрацювати, укладати різносторонні договори та меморандуми.

Про особливості переведення здобувачів на дуальну форму навчання, обов’язки закладу освіти, роботодавців-партнерів та здобувачів говорила представниця Науково-методичного центру вищої і фахової передвищої освіти Алла Чайковська. Також доповідали представники коледжів та підприємств, які брали участь у пілотному проєкті щодо впровадження дуальної освіти протягом 2019-2023 навчальних років.

Проректор УКД з методичної роботи Ярослав Штанько відзначає: «Дуальна форма здобуття освіти в Україні на сучасному етапі має велике значення, оскільки це підготовка практично-орієнтованих фахівців: дуальна форма навчання дозволяє студентам здобувати не лише теоретичні знання, але й практичні навички, що сприяє підготовці спеціалістів, готових впроваджувати свої знання в реальному виробничому середовищі. Разом із тим, ДФО - це зменшення розриву між освітою і ринком праці, оскільки за таких умов студенти можуть більше часу проводити на практиці, співпрацюючи з роботодавцями. ДФО - це симбіоз теорії і практики, забезпечення відповідності підготовки вимогам ринку праці, інтеграція з європейськими стандартами і підтримка економічного розвитку держави: дуальна форма уможливлює взаємодію освіти та бізнесу, що безпосередньо сприяє розвитку економіки. Роботодавці активно залучені до підготовки фахівців, і, таким чином, зростає кадровий потенціал країни загалом».

Категорія
Дізнатися більше