Проректор Університету Короля Данила взяв участь у відкритті фотовиставки «13 історій свавільно засуджених»
16 вересня 2020 01:09
Проректор Університету Короля Данила взяв участь у відкритті фотовиставки «13 історій свавільно засуджених»

15 вересня 2020 року в приміщенні музею Шолом-Алейхема представники Харківської правозахисної групи презентували фотовиставку «13 історій свавільно засуджених». Одним із відкривачів фотовиставки став Олександр Острогляд проректор з наукової роботи Університету Короля Данила.

Фотовиставка «13 історій свавільно засуджених» - спосіб донести до людей необхідність запровадження механізму перегляду остаточних вироків щодо осіб, яких було засуджено до довічного позбавлення волі за чужі злочини з істотними порушеннями права на справедливий суд.

«Сьогодні в Україні більше півтори тисячі осіб засуджені до довічного позбавлення волі. Мінімум 13 з цих вироків викликають розумні сумніви, щодо їх об'єктивності і взагалі чи ці злочини було вчинені тими особами, які відбувають покарання. Але ми не бачимо за цими цифрами людей. Здається, що це так далеко від нас. Фотовиставка покликана показати не просто засуджених, а людей, які мають сім’ї, які люблять, які живуть», - пояснює мету створення такої фотовиставки Олександр Острогляд.

Проректор Університету Короля Данила взяв участь у відкритті фотовиставки «13 історій свавільно засуджених»

Університет Короля Данила підписав договір про співпрацю з Харківською правозахисною групою. Така співпраця передбачає залучення студентів до перегляду матеріалів справ 13 засуджених осіб.

«Передбачається, що студенти УКД будуть аналізувати 13 справ незаконно засуджених осіб та складати заяви-клопотання до міжнародних органів. Це забезпечить якісну практичну підготовку, адже їм доведеться уважно і пристально шукати помилку в справі. Написання клопотання - теж нелегкий процес. Але ця діяльність стане частиною їхньої навчальної програми», - пояснює пан Олександр.

Причини порушення права особи на справедливий суд могли бути різні - це вплив судової помилки, переслідування осіб з політичних, економічних чи інших мотивів, кар’єризм і  гонитва за показниками розкриття злочинів тощо. І визнання помилки лякає. Адже за цим слідує, що слідчий, прокурор чи суд працювали не фахово, воно тягне за собою сплату моральних збитків та безліч інших дій.

Проректор Університету Короля Данила взяв участь у відкритті фотовиставки «13 історій свавільно засуджених»«Я переконаний, що від помилки не застрахований ніхто. Існуюча процедура перегляду вироків не дає можливостей перегляді рішень довічно позбавлених волі ще за радянським законодавством. Закріплений нині механізм помилування визнаний і українськими правозахисниками і міжнародною спільнотою недієвим (1 випадок для довічно позбавлених волі за часів незалежності). Саме тому ми повинні створити і наповнити реальним змістом механізми виправлення помилок», - говорить Олександр Острогляд.

Категорія
Дізнатися більше