Упродовж 13–14 листопада в Івано-Франківську відбувся регіональний семінар «Захист об’єктів критичної інфраструктури від кіберзагроз: досвід України та Румунії». Захід об’єднав провідних українських і румунських фахівців, представників РНБО та став важливою платформою для обміну досвідом й обговорення актуальних загроз для об’єктів критичної інфраструктури.
З-поміж учасників семінару Олексій Ткаченко - державний експерт забезпечення діяльності Національного координаційного центру кібербезпеки, служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки регіональних обʼєктів критичної інфраструктури CERT-UA, CERT.RO.
Протягом другого дня заходу в Університеті Короля Данила відбувся практичний семінар щодо інструментів, які румунські державні органи застосовують для надання допомоги в боротьбі з кібератаками власним об’єктам критичної інфраструктури. Також учасники в режимі реального часу на основі досвіду румунських партнерів опрацювали моделі реагування на кіберінцидент так званої «Incident response Framework». Для студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» УКД цей семінар став винятковою можливістю зануритися в практичні аспекти кіберзахисту та ознайомитися з іноземним досвідом. Виступи фахівців з Румунії і Ради національної безпеки та оборони України дозволили учасникам глибше зрозуміти загрози, що постають перед сучасними системами безпеки, та методи їхнього подолання.
«Візит румунських експертів та представників РНБО до нашого університету — це важливий крок у напрямку міжнародної інтеграції та обміну досвідом, що забезпечить нашим студентам набуття сучасних навичок для реагування на кіберзагрози», — зазначив проректор із міжнародних зв'язків та стратегічного розвитку Максим Карпаш.
Обговорення моделей реагування на кіберінциденти стало цінним досвідом для студентів, які могли побачити реальні алгоритми та принципи роботи кіберзахисних систем у дії.
Проєктний менеджер ІТ-напряму УКД Тарас Стисло підкреслив важливість практичного компонента подібних заходів: «Семінар дав можливість нашим студентам усвідомити, наскільки важливим є поєднання теоретичних знань і практичних навичок у сфері кіберзахисту для забезпечення надійного функціонування критичної інфраструктури».