ЗВО «Університет Короля Данила» отримав від Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців уже другу тематичну колекцію видань за проєктом «Боротьба за свідомість», який був започаткований у 2019 році за підтримки Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка низкою громадських організацій України, Службою безпеки України, науковими установами, університетами та меценатами з метою використання пропонованих публікацій у науковій, дослідницькій та освітній роботі.
Ці унікальні видання є вагомим внеском науковців, які протягом тривалого часу досліджували і систематизували інформацію про трагічні сторінки української історії.
Так, до 90-х роковин пам’яті жертв Голодомору науковці Національної академії правових наук України та слідчі Служби безпеки України підготували комплексні дослідження, які надрукували в харківському видавництві «Право» у 2023-2024 роках, три з яких надійшли до університетської бібліотеки. Це науковий збірник «Геноцид української нації 1932-1933», де зібрано міжнародно-правові акти, закони України, матеріали досудових розслідувань. Масштаби, наслідки Голодомору-геноциду українців 1932-1933 рр. і масових штучних голодів 1921-1923, 1946-1947 рр. розкрито у книзі «Судові експертизи: матеріали кримінального провадження щодо геноциду українців 1932-1933 рр.». Експертизами встановлено виконавців особливо тяжкого злочину геноциду й чисельність жертв. Основу збірника «Диктатори ХХ-ХХІ століть: тоталітарні режими та наслідки для суспільства» становлять виступи учасників Міжнародної наукової конференції (22 листопада 2022 рік, Київ), які досліджують злочини, вчинені диктаторами ХХ-ХХІ століть, і розкривають причини та наслідки Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. і геноциду українців 2022 р.
А науковий збірник матеріалів Всесвітнього конгресу дослідників Голодомору-геноциду українців «Непокарані геноциди – повторюються!» (Київ, 2024 рік), що відбувся 7 листопада 2023 року в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова, містить статті, підготовані правниками, істориками, журналістами, військовими, психіатрами, правозахисниками, судовими експертами до 90-х роковин пам’яті жертв Голодомору.
Серед видань, що отримала бібліотека, збірка матеріалів Міжнародного форуму «Масові штучні голоди: пам'ятаємо, вшановуємо», що відбувся 7 вересня 2021 року в Києві (матеріали опубліковані в Харкові 2021 року англійською мовою), та видання наукових досліджень Володимира Сергійчука – голови Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду: «В обороні української правди. Третій випуск», «Три документи вічної ганьби, або Як тепер подають булочку», «А вже три роки минуло…, або Як можна захистити правду» в «Українському історичному журналі».
Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову. Тож сучасна російсько-українська війна спрямована не тільки на те, щоб позбавити незалежності Українську державу, але й щоб винищити українців як самобутній народ, як націю. І про це редакція газети «Україна молода» зібрала матеріали журналістських розслідувань, проведених упродовж 2022-2024 років, - видання «Війна за Україну: правда про голодомор-геноцид українців», яке теж надійшло в університетську бібліотеку.
Усі ці праці викликали значне зацікавлення серед викладачів та студентів, що засвідчує зростання інтересу до своєї історії.
Щиро вдячні Міжнародній асоціації дослідників Голодомору-геноциду за таке обʼємне поповнення нашого бібліотечного фонду. Це дійсно цінний подарунок для бібліотеки, бо стане в нагоді викладачам і здобувачам і допоможе сучасній молоді глибше зрозуміти масштаби катастрофи та її наслідки для українського народу.