Поруч із захисниками України свою боротьбу зі смертю ведуть військові медики. Вони кожного дня виконують надзвичайно важку та важливу роботу – рятують життя наших воїнів.
Фронтовим рятівником є і студент Університету Короля Данила Віталій Маланчук. Медик за фахом, а в Університеті Короля Данила він навчається на магістратурі за спеціальністю «Публічне Управління та адміністрування». Здобуває управлінський фах, оскільки до війни мав плани щодо кар’єрного росту у медичній сфері, зараз же оперує наших захисників на Бахмутському напрямку.
«Враховуючи те, що я свого часу був депутатом Тлумацької районної ради та міської ОТГ та мав пропозиції щодо роботи на посадах у медичній сфері, вирішив вступити саме на магістерську програму «Публічне управління та адміністрування» й стати управлінцем нового покоління. В Університеті Короля Данила віднайшов зручний для себе формат навчання: застосування інноваційних методів в освітньому процесі, залучення викладачів-практиків, зустрічі з експертами, участь в міжнародних програмах»,- розповідає Віталій Маланчук.
Для Віталія повномасштабне вторгнення росії 24 лютого не стало несподіванкою: на початок війни він уже мав бойовий досвід, оскільки з 2015 до 2016 року був учасником АТО й проходив службу на базі 14-ої окремої механізованої бригади, де обіймав посаду начальника госпітального відділення. У березні минулого року Віталій повернувся на службу та очолив госпітальне відділення аеромобільної бригади.
«На початку війни я працював в Тлумацькій центральній районній лікарні. Проте, розуміючи брак кваліфікованих медиків у зоні бойових дій, покинув усе та відправився на фронт надавати кваліфіковану допомогу як військовим, так цивільним пораненим»,- ділиться спогадами хірург.
На фронті Віталій разом з керівництвом, колегами та місцевими активістами доклали зусиль для створення відповідних умов для надання першої кваліфікованої лікарської допомоги та нарощення кадрового потенціалу, а також збільшення ресурсів, одиниць транспорту, автономних джерел, запасів питної води тощо.
«Робота в зоні бойових дій кардинально відрізняється від роботи в цивільній лікарні. Тут завжди не вистачає кадрів та ресурсів. Крім того, тут ми не можемо спрогнозувати надходження пацієнтів так, як у цивільній лікарні, тому повинні завжди бути готовими та професійно реагувати на найскладніші завдання, - зауважив військовий медик - ,Заради перемоги у цій війні потрібно згуртуватися на всіх рівнях й діяти як одна відповідальна й сильна команда. Зокрема, ми лікарі кожного дня робимо все можливе, щоб зберегти життя наших захисників та не вважаємо себе героями. Адже герої - це військові, які відстоюють нашу Незалежність власним життям."
Нещодавно Віталія Маланчука нагородили орденом Данила Галицького «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».
Лікарі доволі часто отримують нагороди за професійні заслуги, але цілком очевидним є те, що основною нагородою для них є врятоване життя. Сам же Віталій вбачає в отриманні ордена певний символізм: «Приємно та знаково одержати орден саме Короля Данила Галицького, адже його ім’я - і в назві закладу, у якому навчаюся».
Окрім цього, у середу, 22 березня, Президент України відвідав наших бійців у Краматорській лікарні, там Віталій Маланчук мав змогу поспілкуватися з Володимиром Зеленським та передати йому осколки, вилучені з поранених.