Luxembourg Hydrogen Valley (LuxHyVal)
Call: HORIZON-JTI-CLEANH2-2022-2
Назва проекту: Люксембурзька воднева долина - інтегрована екосистема повного циклу сталого водню з технічними, економічними, соціальними та екологічними перевагами та чудовою можливістю тиражування
Абревіатура: LuxHyVal
Тривалість проекту: початок листопада 2023; тривалість: 63 місяці
Максимальний обсяг фінансування: 30 000 000 EUR
Вебсайт проекту
Фіксовані ключові слова: Бізнес-менеджмент, Технологічний менеджмент, Хімічна інженерія
Вільні ключові слова: Зелене використання водню, воднева інтегрована екосистема, зв'язок секторів, декарбонізація промисловості, автобуси FCH
Консорціум проекту
- UNIVERSITE DU LUXEMBOURG (LU)
- PAUL WURTH SA (LU)
- ENCEVO (LU)
- ENOVOS LUXEMBOURG S.A. (LU)
- LUXENERGIE S.A. (LU)
- SALES-LENTZ SA (LU)
- SYNDICAT DES T.I.C.E. (LU)
- CERATIZIT LUXEMBOURG SARL (LU)
- LUXEMBOURG INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY (LU)
- INSTITUT FÜR ZUKUNFTSENERGIE-UND STOFFSTROMSYSTEME (DE)
- R2M SOLUTION SPAIN SL (R2M) (ES)
- LUXMOBILITY S.A.R.L. (LU)
- VYSOKA SKOLA CHEMICKO-TECHNOLOGICKA V PRAZE (CZ)
- UNIVERSITE DE BORDEAUX (FR)
- CENTRE NATIONAL DE RECHERCHE SCIENTIFIQUE (FR)
- INSTITUTE OF HIGHER EDUCATION KING DANYLO UNIVERSITY (UA)
- THE UNIVERSITY OF NEW SOUTH WALES (AU)
- GREEN POWER STORAGE SOLUTIONS (GPSS) S.A. (LU)
- UNIVERSITY OF NEW SOUTH WALES (LU)
Анотація
Люксембурзька воднева долина створює інтегровану екосистему повного циклу сталого виробництва водню з технічними, економічними, соціальними, екологічними перевагами та чудовою можливістю відтворення.
LuxHyVal запускає флагманську водневу долину в Люксембурзі, щоб прискорити проникнення водню шляхом розгортання ініціатив зеленого водню по всьому ланцюжку створення від місцевого виробництва до утилізації, включаючи зберігання і розподіл для цілого ряду застосувань, орієнтованих на промисловість і мобільність, а також з метою підключення до існуючої/планованої інфраструктури. Визначено бізнес-моделі, регулювання та комерційні переговори. Розробляється безпечний дизайн та експлуатація для постачання сертифікованого "зеленого" водню. LuxHyVal виробляє 650 т/рік, які використовуються кількома кінцевими споживачами в секторах мобільності (наприклад, приватні та громадські автобуси, легкі промислові транспортні засоби) та промисловості (наприклад, виробництво металу та скла), використовуючи 69% та 31% виробленого водню, відповідно. Сильна прихильність ключових комерційних гравців по всьому ланцюжку створення вартості та політична підтримка відповідно до Водневої стратегії Люксембургу, спрямованої на повну декарбонізацію промислового сектору до 2030 року, забезпечується 80% співфінансуванням із зовнішніх джерел. Це генерує різні інвестиції, що перевищують 38 млн євро. Досягнуто значного економічного, соціального, екологічного та політичного впливу. Цифрове побратимство для оптимального планування та функціонування сприяє розширенню та тиражуванню, а громадська думка та професійна підготовка приносять соціальні вигоди та надають робочій силі необхідні компетенції. Нарешті, отримані уроки та рішення відтворюються у 2 Долинах Послідовників у Центральній (Чехія) та Східній (Україна) Європі. До консорціуму входять 19 партнерів з 7 країн (6 з Європи та Австралія), які підтримують Місію чистого водню, що охоплює весь ланцюжок створення вартості, включаючи енергетичних інженерів/інтеграторів, операторів мереж, постачальників технологій, постачальників "зеленої" електроенергії, кінцевих споживачів у сфері мобільності та промисловості, а також експертів RTO з питань діджиталізації, громадського визнання, екологічної оцінки, управління інноваціями та реплікаторів з долин-послідовників.
Університет Короля Данила проводить комплексне техніко-економічне обґрунтування для вивчення можливості реплікації моделі LuxHyVal в Україні, використовуючи знання та уроки, отримані в Люксембурзі, для інформування процесу розробки. Використовуючи інструмент цифрового моделювання двійників, УКД визначить відповідний майданчик в Україні з хорошим підключенням до електромережі, близькістю до відновлюваних джерел енергії та існуючим попитом на водень (наприклад, хімічний завод «Карпатнафтохім»). На основі техніко-економічного обґрунтування та оцінки майданчика KDU підготує пропозицію для отримання фінансування від ЄС або інших джерел, щоб зробити українську водневу долину реальністю.
Партнери з України
Університет Короля Данила
Тел.: +38(0342) 77 18 45 – Приймальня ректора
Відповідальна особа: Максим Карпаш, проректор з міжнародних зв'язків та стратегічного розвитку
- Тел.: +380673420128
- E-mail: maksym.karpash@ukd.edu.ua