Hydrogen Centres of Vocational Excellence (H2COVE)
Call: ERASMUS-EDU-2023-PEX-COVE
Назва проєкту: Водневі центри професійної майстерності
Абревіатура проєкту: H2COVE
Тривалість проєкту: початок у березні 2024 року; тривалість 48 місяців.
Максимальний обсяг фінансування: 4 000 000 ЄВРО
Веб-сайт проекту: (На стадії розробки)
Ключові слова: водень, навички, VET, HVET, чиста енергія, екосистеми, ланцюги доданої вартості, вуглецево нейтральний, цифрові навички
Консорціум проекту:
- VESTLAND FYLKESKOMMUNE (Norway);
- HOGSKULEN PA VESTLANDET (Norway);
- Fagskulen Vestland (Norway);
- STICHTING NEW ENERGY COALITION (Netherlands);
- FEN RESEARCH GMBH (Austria);
- INSTITUTE OF HIGHER EDUCATION KING DANYLO UNIVERSITY (Ukraine);
- TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOL (Estonia);
- SKYCORP OU (Estonia);
- Stichting Hanzehogeschool Groningen (Netherlands);
- FHS KUFSTEIN TIROL BILDUNGS GMBH (Austria);
- "KLASSE!FORSCHUNG"-BILDUNG TRIFFT FORSCHUNG & INNOVATION (Austria);
- HTL Kramsach, Glas und Chemie (Austria);
- FEN SUSTAIN SYSTEMS GMBH (Austria);
- Precarpathian eco-energy cluster NGO (Ukraine)
- STICHTING NOORDERPOORT (Netherlands);
- HARIDUS-JA TEADUS MINISTEERIUM (Estonia);
- TARTU LINN (Estonia);
- Professional College of King Danylo University (Ukraine);
- Drenthe College (Netherlands);
- SUSTAINABLE ENERGY AS (Norway);
- SAGA FJORDBASE AS (Norway);
- Energy Association "UKRAINIAN HYDROGEN COUNCIL (Ukraine);
- WIVA P&G-WASSERSTOFFINITIATIVE VORZEIGEREGION (Austria);
- Norwegian Hydrogen Forum (Norway);
- NEDERLANDSE WATERST EN BRANDSTOFCELLEN ASSOCIA (Netherlands);
- HYDROGEN EUROPE (Belgium);
- ESTONIAN HYDROGEN ENERGY SCIENTIFIC RESEARCH AN (Estonia).
Анотація:
Основна мета H2CoVE - забезпечити європейську робочу силу правильними та необхідними високоякісними професійними навичками для галузей, що входять до нових ланцюжків створення вартості для водневої економіки. 5 регіонів: Вестланд у Норвегії, Північні Нідерланди, Тіроль в Австрії, Естонія та Прикарпаття в Україні об'єднають свої знання та досвід для створення місцевих екосистем для розвитку навичок. Потреба в інвестиціях в інфраструктуру для виробництва, зберігання та кінцевого використання водню є величезною, а кваліфікована робоча сила - необхідною умовою. Регіони-партнери мають взаємодоповнюючі активи та спеціалізації у всьому ланцюжку створення вартості водню, і завдяки співпраці вони допоможуть розбудовувати потенціал по всій Європі. Уряди повинні створити сприятливе середовище та стимули для бізнесу для здійснення інвестицій, щоб прискорити розвиток водневої економіки. H2CoVE сприятиме цьому шляхом
- Об'єднанню та залученню громадян, освітніх та науково-дослідних установ та бізнесу для постійного обміну знаннями та інновацій у водневих навичках на європейському рівні за допомогою спеціально розробленої платформи.
- Покращення необхідних знань та навичок серед студентів, працівників та потенційної робочої сили щодо базових та передових застосувань для водневої економіки.
- Розробка, оновлення та тестування курсів, модулів, освітніх програм, які відповідають потребам галузі в регіонах-партнерах на різних рівнях ПТО в інклюзивний спосіб.
- Забезпечення стійкості результатів проєкту шляхом впровадження та передачі найкращих практик між регіонами екосистемами по всій Європі.
Проект прагне залучити 150 викладачів різних рівнів освіти до курсів "Навчи тренера" та залучити близько 800 зацікавлених сторін з бізнес-сектору. 1000 працівників візьмуть участь у заходах з підвищення кваліфікації та перекваліфікації, а 140 студентів візьмуть участь у спеціально розробленому конкурсі проєктів для навчання на основі викликів. Буде написано щонайменше 12 проєктних/бакалаврських/магістерських робіт, присвячених реальним викликам у секторі.
Університет Короля Данила (УКД) відіграє важливу роль у проєкті «Водневі центри професійної майстерності» (H2CoVE) як регіональний координатор в Україні. УКД використовує свої зв'язки в нафтогазовому секторі Прикарпаття для впровадження компетенцій, пов'язаних з воднем, у систему професійно-технічної та вищої освіти України. Одним з основних напрямків діяльності університету є подолання існуючої прогалини у водневій освіті шляхом сприяння розвитку нових навичок та освітніх програм, адаптованих до потреб водневої економіки, що розвивається. В рамках проєкту УКД бере участь у поширенні ключових результатів та інновацій серед місцевих компаній, органів влади та навчальних закладів. Ці зусилля спрямовані на те, щоб допомогти галузям регіону адаптуватися до водневих технологій, що відповідає зростаючому інтересу регіону до відновлюваних джерел енергії та виробництва водню.
УКД також займається підготовкою стратегічного освітнього портфоліо для водневих технологій. Університет планує включити модулі та курси, пов'язані з водневими технологіями, до своїх програм професійно-технічної освіти (ПТО) та університетських ступенів, зосередившись на підвищенні кваліфікації та перекваліфікації фахівців у регіоні. В результаті місцева промисловість отримає кваліфіковану робочу силу, здатну сприяти виробництву, зберіганню та застосуванню водню в різних галузях. Університет активно співпрацює з регіональними компаніями та органами влади, щоб забезпечити широке розповсюдження результатів проекту та їх вплив на місцеву енергетичну політику та стратегії розвитку.
Окрім розробки навчальних програм, УКД співпрацює з регіональними зацікавленими сторонами над водневими інфраструктурними проектами, такими як закачування водню в газові мережі та виробництво «зеленого» водню. Ці ініціативи є частиною більшої регіональної енергетичної програми і розглядаються як життєво важливі для майбутнього розвитку водневих технологій на заході України. Роль університету в H2CoVE позиціонує його як ключового гравця у просуванні водневих технологій та розвитку водневої економіки України, одночасно сприяючи європейським зусиллям щодо переходу на більш чисті джерела енергії.
Участь УКД в проєкті H2CoVE не лише підвищить його академічний статус, але й посилить дослідницький потенціал у водневому секторі. Університет прагне сприяти інноваціям, розбудові місцевих та регіональних водневих екосистем та відігравати вирішальну роль у просуванні України до енергетичної незалежності та сталості.
Партнери з України:
Університет Короля Данила
Тел.: +38(0342) 77 18 45 – Приймальня ректора
Відповідальна особа: Максим Карпаш, проректор з міжнародних зв'язків та стратегічного розвитку
Контакти:
- Тел.: +380673420128
- E-mail: maksym.karpash@ukd.edu.ua
ПРИКАРПАТСЬКИЙ ЕКОЕНЕРГЕТИЧНИЙ КЛАСТЕР (ПЕЕК)
Відповідальна особа: Людмила Шийко, менеджер та стратегічний директор
Контакти:
- Тел.: +380506077780
- E-mail: peec.org.ua@gmail.com
Енергетична асоціація «Українська воднева рада»
Відповідальна особа: Олександр Дяченко, віце-президент енергетичної асоціації «Українська воднева рада»
E-mail: das@hydrogen.ua