Музичне мистецтво
Аналіз ринку праці в галузі музичне мистецтво 2021 рік

Вокаліст – професія творча, але при цьому вона вимагає постійного удосконалення та наполегливої роботи.

У сучасному світі вокальне мистецтво є одним із напрямків сучасної культури, який розвивається найбільш інтенсивно і перетворюється на цілу індустрію.

Усі, хто обрав цю професію і прагне творчої реалізації своїх здібностей, повинні усвідомлювати, що шлях до визнання потребує багато зусиль і наполегливої праці.

Професія музиканта, вокаліста орієнтується на роботу, пов'язану зі створенням нових художніх образів, мелодій, пісень і композицій. Представник цієї професії повинен володіти одним, або й декількома музичними інструментами, мати артистичні та режисерські здібності, створювати власні композиції тощо.

Професійні вокалісти, музиканти ніколи не зупиняються у своєму розвитку, і продовжують удосконалюватися у творчій та виконавській майстерності (виконання та створення власних пісень, мелодій, композицій), а також освоюють суміжні спеціалізації, такі як: актор (артист), звукорежисер, композитор, диригент, чи стають продюсерами.

Особливістю цієї професії є те, що вокаліст досить самостійний у своїй діяльності, і може приймати власні рішення, хоча і обмежений вимогами музичного задуму та ідеї, технічними можливостями, а також умовами продюсерів (у разі комерційної діяльності). Його робота супроводжується знайомством з людьми зі світу мистецтва і мас-медіа, пов'язана з популярністю, а це інколи стає досить важким випробуванням.

Професійний розвиток вимагає отримання середньої спеціальної або вищої освіти, адже для цієї професії потрібен не тільки талант, але і спеціальні знання і вміння, а також наставники, які допомагають цей талант розвивати і удосконалювати.

На яких посадах можуть працювати випускники спеціальності «Музичне мистецтво»

Після закінчення університету за спеціальністю «Музичне мистецтво» молоді фахівці зможуть працювати на таких посадах:

• викладач вокалу;
  • викладач естрадного співу професійно-орієнтованих середніх навчальних закладів;
  • артист ансамблю (пісні і танцю, вокально-інструментального, вокального, естрадно-інструментального, хорового та ін.);
  • артист-вокаліст (соліст музичного театру, естради та ін.);
  • артист (хору, ансамблю, естради та ін.).

Головні навички, які потрібні випускнику спеціальності «Музичне мистецтво» відповідно до запитів роботодавців

• усвідомлювати соціальну значимість своєї професії, володіти високою мотивацією до виконання професійної діяльності;
  • володіти вміннями працювати з окремими виконавцями й художніми колективами;
  • здатність репрезентувати та втілювати в життя власні ідеї, генерувати нові ідеї й нестандартні підходи до їх реалізації;
  • здатність мотивувати своїх вихованців, бути лідером та спільно з командою однодумців рухатися до поставленої мети;
  • вільно оперувати усім спектром естрадно-виконавських прийомів та практичних навичок як у власній виконавській діяльності, так і у своїй педагогічній роботі як наставника окремих майбутніх естрадних співаків, так і керівника художніх колективів (естрадних ансамблів, хорових колективів);
  • володіти уміннями передавати набуті знання й досвід своїм вихованцям;
  • уміти використовувати звукопідсилюючу апаратуру в період своєї творчої діяльності як соліста-виконавця, так і організатора концертних виступів своїх вихованців і художніх колективів;
  • вести активну концертну діяльність, брати участь у концертних виступах, конкурсах, шоу тощо як естрадний виконавець, пропагуючи кращі зразки естрадно-джазового вокального мистецтва.

Викладач вокалу та естрадного співу

Вимоги:

• наявність вищої музичної освіти;
  • здатність до естрадно-вокального виконавства і педагогічної діяльності та спроможність до керівництва вокально-естрадними колективами;
  • вільне володіння музичним інструментом;
  • володіння різними вокальними стилями і методиками.

Обов'язки:

• навчання вокалу індивідуально (дітей і дорослих);
  • підбір матеріалу та відповідного вокальному стилю учня;
  • підбір репертуару і систематичне проведення репетицій естрадно-вокальних ансамблів (хорових колективів)
  • проведення роботи над технікою виконавства і художнім змістом музичних творів
  • підготовка до концертних виступів.

Інформацію підготувала Ірина Полякова