Аналіз ринку праці в галузі дизайну 2021 рік

Спеціальність «Дизайн» поділяється на різні спеціалізації: веб-дизайнер, дизайнер інтер’єру, ландшафтний дизайнер, дизайнер одягу і т.д. Але всіх їх об’єднує творчий складник та бажання робити світ красивішим, зручнішим та більш гармонійним.

Спеціальність «Дизайн» є однією з найкреативніших професій. Особливо затребувана у діджитал-маркетингу, рекламі та розвитку бізнесу. Бути дизайнером – означає планувати, проектувати, розробляти та створювати графічний контент. Якщо мова йде про веб-дизайн, такий спеціаліст має знати тонкощі інтерфейсу, щоб робити його зручним та зрозумілим для користувача, уміти працювати в спеціальних графічних програмах, наприклад, Adobe Photoshop, Corel Draw, Illustrator, InDesign; творчо мислити; наполегливо відстоювати свої ідеї; володіти англійською (якщо планує працювати з іноземними компаніями). Однак, залежно від вимог роботодавця також можуть бути потрібні знання психології (для UX-дизайнерів) чи взагалі основи опору матеріалів (для промислових дизайнерів). Знання тонкощів матеріалів та форм необхідні під час розробки дизайну одягу чи меблів.

Перевагами у роботі дизайнера є:

  • можливість працювати дизайнером на фрілансі або дистанційно чи в затишному офісі;
  • навчання професії досить швидке, треба лише невпинно практикуватися;
  • завжди є потенціал для кар’єрного зростання;
  • вища зарплата порівняно із середньою в Україні.

Але є і кілька недоліків:

  • робота дизайнера дуже малоактивна, майже весь час доводиться сидіти перед комп’ютером;
  • практично щодня, якщо не щогодини, дизайнерам доводиться стикатися з правками замовника. І це, мабуть, найважче. «Погратися зі шрифтами» – ось головна проблема, з якою вам доведеться мати справу.

У роботі дизайнера є багато простору для креативності; але лише на перший погляд здається, що такі спеціалісти покладаються виключно на фантазію. Існує багато правил та стандартів, яких потрібно дотримуватися, щоб готова робота була не просто красивою, а ще й практичною.

Спеціальність «Дизайн» входить у десятку найбільш затребуваних професій світу (за версією (https://www.topuniversities.com) і посідає 8 місце. Безумовно, розмір зарплати дизайнера залежить від його кваліфікації, навичок та знань. Згідно з даними сайту https://www.work.ua/salary/ середня заробітна плата дизайнера на сьогодні в Україні становить 15 000 грн. Це медіана (середнє значення) заробітних плат за даними з 1605 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Дизайнер» і за схожими запитами-синонімами «Designer», «Помічник дизайнера», «Асистент дизайнера» та ін. за останні 3 місяці.

Наскільки затребуваними є дизайнери?

Наразі дизайнери є дуже затребуваними, тож якщо ви вирішили змінити або здобути професію, варто звернути увагу саме на цей напрямок. Все більше бізнесів виходять в інтернет, створюють сайти, рекламу. Також зростає попит на дизайнерів інтер’єру, як і кількість новобудов та будівництва. Станом на березень 2021 року кількість вакансій в Україні на пошуковому сайті Work.ua становить 2277 .

Інформацію підготувала Ірина Матоліч

Дізнатися більше