Аналіз ринку праці в галузі дизайну

Спеціальність "Дизайн" поділяється на різні спеціалізації: веб-дизайнер, дизайнер інтер’єру, ландшафтний дизайнер, дизайнер одягу і т.д. Але всіх їх об’єднує творча складова та бажання робити світ красивішим, зручнішим та гармонійнішим.
Спеціальність дизайн є однією з найкреативніших професій. Особливо затребувана у діджитал-маркетингу, рекламі та розвитку бізнесу. Бути дизайнером – означає планувати, проектувати, розробляти та створювати графічний контент. Якщо мова йде про веб-дизайн, такий спеціаліст має знатися на тонкощах інтерфейсу, щоб робити його зручним та зрозумілим для користувача; вмінням працювати у спеціальних графічних програмах, наприклад, Adobe Photoshop, Corel Draw, Illustrator, InDesign; творчим мисленням; умінням відстоювати свої ідеї; володіти англійською (якщо плануєте працювати з іноземними компаніями). Але залежно від вимог роботодавця також можуть бути потрібні знання психології (для UX-дизайнерів) чи взагалі основи опору матеріалів (якщо мова йде про промислового дизайнера). Якщо це розробка одягу чи меблів, треба розумітися та тонкощах матеріалів та форм.

До переваг у роботі дизайнера належать:

  • працювати дизайнером можна на фрілансі або дистанційно чи в затишному офісі;
  • навчитися професії можна досить швидко, треба лише невпинно практикуватися;
  • у дизайнера завжди є потенціал для кар’єрного зростання;
  • зарплата дизайнера вища за середню в Україні.

Але є і кілька недоліків:

  • робота дизайнера дуже малоактивна, майже весь час доводиться сидіти перед комп’ютером;
  • майже щодня, якщо не щогодини, дизайнерам доводиться стикатися з правками замовника. І це, мабуть, найважче. «Погратися зі шрифтами» – ось головна проблема, з якою вам доведеться мати справу.

В роботі дизайнера є багато простору для креативності, але це лише на перший погляд здається, що такі спеціалісти покладаються виключно на фантазію. Існує багато правил та стандартів, яких потрібно дотримуватися, щоб готова робота була не просто красивою, а ще й практичною.
Спеціальність "Дизайн" входить у десятку найзатребуваніших професій світу (за версією https://www.topuniversities.com) і посідає 8 місце. Безумовно, розмір зарплати дизайнера залежить від його кваліфікації, навичок та знань. Згідно даних сайту https://www.work.ua/salary/ середня заробітна плата дизайнера на сьогодні в Україні становить 14.000 грн. Це медіана (середнє значення) заробітних плат за даними з 1146 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Дизайнер» і за схожими запитами-синонімами «Designer», «Помічник дизайнера», «Асистент дизайнера» та ін. за останні 3 місяці. 

Наскільки затребуваними є дизайнери?

Наразі дизайнери є дуже затребуваними, тож якщо ви вирішили змінити або здобути професію, варто звернути увагу саме на цей напрямок. Все більше бізнесів виходять в інтернет, створюють сайти, рекламу. Також зростає попит на дизайнерів інтер’єру, як і кількість новобудов та будівництва. Станом на травень 2020 року кількість вакансій на пошуковому сайті  Work.ua становить 426 вакансій.

Інформацію підготувала Ірина Матоліч
 

Дізнатися більше