Лекція від професора Олександра Дроздова на тему «Співпраця у протидії транснаціональній злочинності: окремі аспекти із діяльності Інтерполу»
17 June 2025 11:06
Лекція від професора Олександра Дроздова на тему «Співпраця у протидії транснаціональній злочинності: окремі аспекти із діяльності Інтерполу»

16 червня 2025 року для студентів III курсу спеціальності «Право» Університету Короля Данила гостьовий професор («Guest lecturer»), почесний професор кафедри кримінального права та кримінології, міжнародного публічного права та міжнародних відносин юридичного факультету Університету Барселони (Іспанія), член науково-консультативних рад при Конституційному Суді України та Верховному Суді, член Апеляційної палати НАЗЯВО і Комісії з питань правової реформи при Президентові України, заслужений юрист України, адвокат компанії «Lapchynskyi&Partners», доктор юридичних наук, професор Олександр Дроздов прочитав лекцію на тему «Співпраця у протидії транснаціональній злочинності: окремі аспекти із діяльності Інтерполу» у рамках тренінгу «Протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції». Модераторами заходу стали завідувачка кафедри права та публічного управління, кандидатка соціологічних наук, доцентка Олександра Пташник, професорка кафедри права та публічного управління, докторка юридичних наук, професорка Ірина Басиста й доцент кафедри права та публічного управління, кандидат юридичних наук, доцент Сергій Репецький.

«Обізнаність про особливості співпраці з Інтерполом – надзвичайно важлива для майбутніх правників», – зазначив у своєму виступі професор Олександр Дроздов. Гість детально розглянув діяльність Інтерполу: його функції, структуру, принципи роботи, нормативно-правову базу, а також заходи у сфері протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції. Він підкреслив, що Інтерпол – це міжнародна організація, яка об’єднує правоохоронні органи 196 країн для спільної протидії злочинності. Організація діє у межах чинного законодавства країн-учасниць та згідно із Загальною декларацією прав людини, сприяючи розвитку Національних центральних бюро та зміцненню міжнародної взаємодії. Особливу увагу спікер зосередив на класифікації інформаційних повідомлень, які використовує Інтерпол: червоне повідомлення (Red Notice) – для міжнародного розшуку і затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочину; зелене (Green Notice) – для попередження про потенційну загрозу громадській безпеці від конкретної особи; синє (Blue Notice) – для збору додаткової інформації про особу чи її діяльність, пов'язану з кримінальним розслідуванням. Лектор пояснив особливості створення, редагування таких повідомлень і порядок використання отриманої інформації різними країнами – учасниками Інтерполу. У завершальній частині бінарного заняття професор Олександр Дроздов поділився практичними порадами щодо створення основних запитів до Інтерполу: про доступ до інформації, внесення змін до повідомлень та створення запитів на їх видалення. Також розглянули конкретні випадки міжнародного співробітництва у протидії злочинності, зокрема щодо торгівлі людьми та нелегальної міграції, під егідою Інтерполу.

Учасники заходу отримали ґрунтовні відповіді на свої запитання.

Висловлюємо вдячність шановному Олександрові Дроздову за співпрацю!

Категорія
Дізнатися більше