Розвиток інституту кураторства в УКД
13 May 2025 04:05
Розвиток інституту кураторства в УКД

   Університет Короля Данила ламає стереотипи щодо нудного навчального процесу. Тут викладачі зосереджують увагу на практичних аспектах майбутньої професії, часто запрошують спікерів-стейкхолдерів на заняття до студентів і прагнуть вибудувати коло спілкування зі здобувачами, де кожен відчуватиме себе не просто учасником процесу, а колегою та другом. І саме ця атмосфера є одним з головних критеріїв, чому УКД обирають студенти й викладачі. 

   Цього року в УКД відбулося переформатування виховного процесу: відтепер деканат Факультету суспільних і прикладних наук УКД більш активно залучає кураторів груп до роботи зі студентами. 

   Аналіз функціонування інституту кураторства здійснюється через ведення щоденника кожного наставника групи: щотижня куратори фіксують сюди форми взаємодії зі студентами. 

   Для ЗВО важливо, щоби ця діяльність не стала формальною. Завдяки такій ініціативі активізувалася виховна робота і можна простежити, як співпрацює наставник з академічною групою. 

  Важливо зазначити, що наставниками груп можуть бути лише ті викладачі, які працюють в УКД не менше року. Наприклад, куратором груп першого і третього курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» став випускник Університету Короля Данила, викладач кафедри інформаційних технологій, керівник відділу автоматизації та електронного оцінювання знань студентів Юрій Сурма. Він часто залучає студентів до різноманітних освітніх активностей. Двоє представників групи ІПЗс-22-1 вже є спеціалістами в його відділі; вони розробили чат-бот техпідтримки, а також скрипти, які автоматизують частину робочих процесів закладу. З іншими студентами обох груп створили кілька фотозон для університетських заходів. Кожен охочий мав можливість зробити фото та пожертвувати кошти на благодійність. Сума зборів на цих акціях сягала від десяти до двадцяти тисяч гривень.

   До того ж, студенти разом з академнаставником заснували страйкбольний клуб «Scopum Invenerunt», запланувавши згодом провести студентський турнір. Це якраз є одним із прикладів того, як можна сприяти вдосконаленню здібностей здобувачів та підтримувати розвиток університетського самоврядування.

   «Моє рішення стати куратором було усвідомленим: я хотів бути не просто викладачем, а тим, хто справді поруч зі студентами: у навчанні, розвитку, щоденному життєвому виборі; тим, кому група може довіряти. Якщо для когось університет – лише стіни, то мені важливо, щоби студенти відчували тут опору й підтримку. Головна філософія, яку я їм диктую, – краще вчитися на чужих помилках», – акцентує Юрій Сурма.

   Одна з його підопічних, студентка третього курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Анастасія Тарабахнюк, розповідає, що їхній наставник став для групи справжнім другом, точкою опори, тим, до кого можна звернутися по допомогу.

  «Ми щиро радіємо, що наш куратор на одній хвилі зі студентами і в той же час залишається справжнім лідером. Нещодавно я була модератором заходу “Future IT Girls – майбутні айтішниці”, де мене на кожному етапі мотивував саме Юрій Сурма. Він дійсно гуртує нас, поважає субординацію і завжди вислуховує, коли є потреба. Ми настільки здружилися і спрацювалися, що навіть Новий рік святкували разом з одногрупниками та куратором», – зазначає студентка.

  Часто викладачі стають куратором не однієї, а декількох  груп водночас, наприклад, Наталія Розумович, доцентка кафедри управління та адміністрування, кандидатка економічних наук, опікується групами першого і другого курсів спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». 

   «Коли мені вперше запропонували взяти під опіку одну з груп, я вирішила познайомитися з ними ближче, запросивши до піцерії. Там ми обмінювалися думками й планами про подальше. Поспілкувавшись, мали нагоду проводити комунікаційні заняття не лише в стінах університету, а й поза його межами, відвідуючи Івано-Франківський драмтеатр, кінотеатр, урбаністичну лабораторію «МЕТАЛАБ», Музей Небесної сотні. З молодшим курсом мені було значно простіше, оскільки я мала варіанти дозвілля від старших. Разом зі студентами ми організовуємо багато подій, наприклад університетську дискусію про вербування студентів чи захід про академічну доброчесність. Переконана, що ще багато цікавого попереду», – стверджує кураторка.  

   Інститут кураторства УКД продовжує інтенсивно працювати. Кожен наставник намагається плекати у своїх підопічних ті якості, що допоможуть у житті та карʼєрі. Для цього організовують і неформальні зустрічі, і різноманітні загальноуніверситетські заходи, й екскурсії. Таким чином, кожен студент може різнобічно розвиватися та долучатися до заходів поза навчальним процесом, що є важливим у формуванні успішної особистості.

Категорія
Дізнатися більше