Викладач кафедри архітектури та будівництва, архітектор Юрій Ковальчук на запрошення Великопольської регіональної палати архітекторів Республіки Польща (Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów) 10 квітня взяв участь у черговому семінарі в рамках проєкту «Platforma szkoleniowaIzby Architektów RP», де виступив із доповіддю про сучасний стан архітектурної галузі в Україні, проблеми та виклики, із якими стикається сучасний архітектор у часі змін.
«Ми архітектори в часі змін. Роль архітектора в аспекті повоєнної відбудови після перемоги України – створювати якісне середовище для життєдіяльності. Питаннями, які визначають пріоритетні позиції, однозначно є безпека людей, робота зі збереження даних історико-культурної спадщини, інклюзивність і мобільність середовища, якісний рівень проживання і життєдіяльності сучасної людини. Роль українського архітектора сьогодні – готуватися, «прокачувати скіли», набувати компетентностей, еквівалентних до запиту сучасного життя та створення умов сталого розвитку для життя майбутнього», – відзначає Юрій Ковальчук.
Друга частина заходу передбачала участь у практичному вишколі «Архітектор в ролі менеджера» («ARCHITEKT W ROLl MENEDŹERA - iak budowac autorytet lidera i skutecznyzespół proektowy») і відбулась у форматі тренінгу, присвяченого аспектам організації архітектурної діяльності, розкриттю процесів та інструментів взаємодії в команді та із замовниками, представниками влади та зацікавленими громадянами.
На завершення візиту Юрій Ковальчук зустрівся із заступником декана Факультету архітектури з питань роботи зі студентами та зовнішніх зв’язків Вроцлавської політехніки, заступником директора Центру міських інновацій – професором Вавжинцем Ціпсером, який підкреслив важливість налагодження зовнішніх комунікаційних зв’язків у сфері освіти, розповів про перспективи і можливості обміну досвідом для студентів та викладачів архітектурної спеціальності з України – з метою долучення до процесу розвитку та допомоги у створенні якісного рівня освіти та експертизи архітектурної галузі. Під час діалогу обговорили напрямки можливих кроків для налагодження співпраці між Університетом Короля Данила та Вроцлавською політехнікою.