В УКД відбулося обговорення теми «Висвітлення ЗМІ позитивних практик діяльності судових, правоохоронних та правозахисних органів»
08 December 2023 04:12
В УКД відбулося обговорення теми «Висвітлення ЗМІ позитивних практик діяльності судових, правоохоронних та правозахисних органів»

У рамках ХІІ Всеукраїнського науково-практичного семінару «Теоретичні та практичні проблеми розвитку кримінального права і процесу» 8 грудня в Університеті Короля Данила відбулося обговорення теми «Висвітлення ЗМІ позитивних практик діяльності судових, правоохоронних та правозахисних органів», присвячене 75-й річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Захід організований за сприяння Івано-Франківського обласного осередку ВГО «Асоціація кримінального права», Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ, Івано-Франківського центру журналістської солідарності НСЖУ.

«Мета заходу - зібрати на нейтральній платформі представників судових та правоохоронних органів, з одного боку, та представників різних медіа області, з іншого, щоб віднайти найбільш ефективний спосіб отримання громадськістю збалансованої інформації у сфері правозахисту.

Зрозуміло, що в межах одного заходу всі озвучені труднощі, серед яких оперативність доступу до інформації, відповідальність журналістів, комплексно вирішити неможливо, проте важливо запропонувати способи задля усунення наявних у сфері проблем», - відзначив організатор заходу, проректор з розвитку людського капіталу УКД Олександр Острогляд.

Три частини дискусії передбачали обговорення проблеми взаємодії судових, правоохоронних та правозахисних органів із засобами масової інформації, аспектів висвітлення ЗМІ подій, пов’язаних із діяльністю судових та правоохоронних органів і ролі університету у створенні «балансу» громадської думки.

Спікери - викладачі кафедри права та публічного управління і кафедри журналістики, реклами та зв’язків із громадськістю, представники пресслужб, секторів комунікації, відділів (забезпечення) зв’язків із громадськістю та інших судових і правоохоронних органів.

«Інформації властиво створювати баланс або дисбаланс громадської думки. Тут насамперед питання до журналістів: чи дотримані журналістські стандарти у висвітленні новини, чи є загалом розуміння, що таке новина, чи керується автор контенту Кодексом етики українського журналіста, чи розвивається професійно, удосконалюючи журналістську майстерність. Бо у висвітленні тем із правоохоронної, судової, правозахисної сфери неприпустимо порушувати ці канони журналістської діяльності. Саме грубі помилки з цієї сфери і формують дисбаланс в інфопросторі, а відтак - у суспільній думці», - зауважила в ході дискусії виконувачка обов’язків завідувача кафедри журналістики, реклами та зв’язків із громадськістю Христина Кухарук.

Також вона запропонувала організувати серію майстер-класів і тренінгів для працівників пресслужб, відділів зв’язків із громадськістю, щоб навчити, як писати дописи, щоб журналісти це побачили і зацікавились, а для журналістів-практиків - тренінги про журналістські стандарти, журналістську майстерність, Кодекс етики українського журналіста.

Категорія
Дізнатися більше