Тренінг із безпеки «Реалії, принесені війною»
12 April 2023 01:04
Тренінг із безпеки «Реалії, принесені війною»

В Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності, за сприяння кафедри журналістики, реклами та PR Університету Короля Данила, кандидат хімічних наук, доцент кафедри архітектури та будівництва Мирослава Шевчук провела комплексний тренінг із безпеки «Реалії, принесені війною». На заході обговорили, зокрема, хімічну, медичну й будівельну безпеки.

Повномасштабне вторгнення принесло багато нових контекстів у життя українців і, на думку п. Мирослави, вони не достатньо пояснені, а недостатня інформованість є шкідливою.

На початку тренінгу спікерка порушила тему медикаментів, які були на слуху торік, а саме про калій йодид. «Про ядерну, атомну загрозу й калій йодид говорили масово. Говорили багато про те, що треба робити, але мало про те, що не треба робити. Отож, детальніше про калій йодид. Його радили мати в аптечці, але про те, що пити його людям після сорока років немає сенсу, бо він буде шкодити, ніхто не попереджав. Щитова залоза не буде засвоювати такий йод зовсім. І пити його без рекомендації лікаря також не можна. Це саме стосуються й інших маніпуляцій: йодна сітка нічого не дасть, а капля йоду в молоці – це велика шкода печінці», – зазначила Мирослава Шевчук.

Масові вимкнення світла збільшили використання альтернативних джерел енергій: генераторів, зарядних станцій, ліхтариків. Тепер виникає проблема утилізації ліхтариків, батарейок.

«Сталося засилля дешевими китайськими ліхтариками й, відповідно, збільшилося використання батарейок. Якщо говорити про екофлоу, термін експлуатації яких 10-15 років, то з цим усе гаразд, але є багато неякісної продукції, того самого китайського виробника, термін експлуатації якої становить менш як рік. Пунктів збору відходів дуже мало, тому багато хто зловживає і викидає батарейки на смітник, а ці метали потім осідають у ґрунті. Тому я хочу наголосити на важливості їхньої утилізації», – зауважила спікерка.

Екогелі – це інструмент, що в один період став помічним у підігріві їжі військовим. Про нього спікерка говорить наступне:

«Каталізатором є наша рука. Це безпечно, якщо використовувати його правильно. В інструкції є час, що потрібен для розігріву й додаткових маніпуляцій, тож, окрім очікування, нічого не потрібно. Роздирати таку грілку не варто, бо це може призвести до серйозних опіків».

Порушила Мирослава Шевчук і заходи, що треба враховувати після перемоги в проектуванні житла: «Хотілося би, щоб надалі всі, хто задіяний у будівництві, проектували надійні бомбосховища. А люди, які мають доступ до надання інформації, говорили, чому варто це робити, пояснювали, чому руйнуються будинки, і яким має бути безпечне помешкання».

До слова, на початку тренінгу відповідальний секретар обласної спілки журналістів, координатор Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта вручила п’яти новим членам НСЖУ членські квитки.

Дізнатися більше