Останні роки стали викликом не лише для України, але і для всього світу. Пандемія коронавірусу, агресія росії вплинули на усі сфери життя: ці події стали важким випробуванням для багатьох економік, але найбільше для України. Однак з іншого боку ці загрози сприяли активізації окремих галузей і бізнесів, серед яких є і сфера дизайну.
Багато молодих осіб у світі працює та реалізовує свій творчий потенціал у креативних індустріях, тим самим підтримуючи економіку власної країни. З 2016 року Україна активно долучилася до підпрограми Європейського Союзу «Креативна Європа», що спрямована на підтримку культурного та креативного секторів економіки. Зокрема, види економічної діяльності у сфері дизайну визначені як елементи креативних індустрій.
Аналіз ринку праці доводить, що в сучасному суспільстві все менше людей хочуть працювати на роботодавців, все більше на себе самих. Сьогодні стираються межі між наукою і мистецтвом, креативністю та інноваціями, органічною культурою та етнічною різноманітністю. Професія дизайнера стає однією із популярних і входить у число топвакансій на ринку праці.
Результати проведеного аналізу свідчать, що дизайн набуває особливого соціокультурного значення. Сучасному суспільству потрібен фахівець, який має широкий світогляд, високий інтелектуальний потенціал і рівень культури, здатність до продуктивної праці, творчості, досягнення успіхів та професійних здобутків. Професійна дизайнерська діяльність пов’язана зі створенням максимальної довершеності, функціональності, цивілізаційного комфорту й культури матеріально предметного середовища людини, що конкретизується ідеями емоційного забарвлення та естетичним насиченням життєвого простору; творчістю, синтезом технологій, науки та мистецтва, генеруванням нового, переосмисленням, переоцінкою естетичних цінностей.
Сьогодні також важко уявити маркетинг без дизайну. Презентації, банери та плакати − будь-яка рекламна продукція не обходиться без роботи графічного дизайнера. Кожен сайт має унікальне оформлення, що відповідає стилістиці компанії. Це також робота вебдизайнера.
Враховуючи швидкість масштабування інтернет-простору, технологічні та соціальні зміни, сфера графічного дизайну розвивається та вдосконалюється постійно. Фахівці в галузі дизайну вдаються до найкреативніших та найбожевільніших ідей, щоб обігнати конкурента. Відстеження глобальних тенденцій допомагає тримати «руку на пульсі», швидко реагувати на зміни, щоб залишатися в ТОП найкращих.
Згідно з даними сайту https://www.work.ua/salary/ середня заробітна плата дизайнера на сьогодні в Україні становить 17500 грн. Це медіана (середнє значення) заробітних плат за даними з 2360 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Дизайн, творчість» в Україні за останні 3 місяці. Найбільш затребуваними за даними сайту є професії декоратора, помічника дизайнера, дизайнера-графіка, дизайнера меблів, UX-дизайнера, вебдизайнера, ландшафтного дизайнера, дизайнера одягу, дизайнера поліграфічної продукції, дизайнера салону штор тощо.