Знайомство з професією

Здобувач вищої освіти за спеціальністю «Облік і оподаткування» - це перш за все бухгалтер. Про перспективи та затребуваність професії бухгалтера можна й не сперечатись. Вона може змінити форми роботи, але актуальності вона не втратить ніколи. Конкуренція в даній сфері велика, професія бухгалтера була і залишається однією із найбільш потрібних та популярних. Головне - стати професіоналом у своїй справі, щоб бути спроможним гідно конкурувати на ринку праці.

Кажуть, що пік кар’єрних сходів бухгалтера це посада головного бухгалтера. Але це не так! Якщо ви постійно навчаєтесь, здобуваєте практичний досвід, самовдосконалюєтесь як фахівець - вас чекають посади керівників (заступників) в фінансових структурах, приватних фірмах, можете себе реалізувати в підприємницькій діяльності, зокрема як аудитор тощо.

А власне хто ж такий аудитор? Ось що кажуть про цю професією досвідчені аудитори.

  • Аудиторська діяльність вимагає величезних різнопланових знань (знання бухгалтерського обліку, оподаткування, права, економічного аналізу, фінансів), вимагає бути в курсі нових змін в законодавстві.
  • Ця професія вважається однією з найскладніших, з дуже високим рівнем відповідальності та ціною помилки. Щоб бути хорошим аудитором, необхідно весь час вчитися і розвиватися.
  • З досвідом починаєш розуміти, що складати баланс не так цікаво, як його перевіряти або допомагати складати тим, хто цього поки робити не вміє. Знайти помилки в «чужому» бухгалтерському чи податковому обліках і допомогти підприємству до приходу податкової перевірки їх усунути - це вищий пілотаж!
  • Найголовніші якості для аудитора - чесність, професіоналізм, доброзичливий підхід, націленість на допомогу, і в той же час - незалежність і об’єктивність, комунікабельність та привабливість.
  • Це цікава робота, на якій ніколи не буває нудно, яка час від часу вимагає проведення «мозкових штурмів».
  • Аудитор - це експерт, думкою якого керуються інші люди під час прийняття рішень стосовно діяльності якогось підприємства, його ефективності. Аудитор допомагає бухгалтерам, керівникам знайти помилки в діяльності підприємства, і підказує, як ці помилки виправити.
  • Аудитори в своїй діяльності зустрічаються з цікавими людьми, проводять аудит підприємств різних видів діяльності (IT-компаній, сільськогосподарських підприємств, фінансових, виробничих компаній) – все це дозволяє дізнатися багато нового.
  • Аудитор повинен мати аналітичний склад розуму, постійно прагнути до знань, цікавитися новим, вміти аналізувати, не боятися нестандартних ситуацій і мати почуття гумору, щоб впоратися з ними.

За матеріалами

https://poprofessii.in.ua/uk/bukhgalter

https://gc.ua/uk/pro-kompaniyu/

Дізнатися більше