Як підготуватися до співбесіди

Чи бували Ви колись на співбесіді? Комусь здається, що це просто звичайна розмова, в якій немає нічого особливого, а дехто хвилюється настільки, що ледь не забуває своє прізвище та досвід роботи. Обидва випадки – це, безсумнівно, крайнощі, а ідеальна поведінка, як і істина, – десь посередині. Зі свого досвіду скажу, що підготуватися до співбесіди не так вже й складно, ось кілька простих порад.

  1. Уважно вивчіть вакансію. Якщо кандидат навіть до ладу не прочитав, що може входити в його обов’язки, то він не ставиться серйозно до її пошуку. Якщо ж у вакансії перераховані якісь навички, яких у Вас немає… Маєте час підготувати контраргументи.
  2. Наступним кроком буде дізнатись більше про компанію, в якій Ви хочете працювати. Зайдіть на її веб-сайт, прогляньте основні проекти та напрямки розвитку, які цінності вона пропагує. Ви не лише справите враження обізнаного кандидата пізніше на співбесіді, а й довідаєтесь, чи відповідає політика компанії Вашим власним принципам та інтересам. Ми проводимо на роботі більше часу, ніж вдома, якщо не враховувати сон, а з людьми зі спільним світоглядом працювати завжди комфортніше.
  3. Підготуйте перелік питань, які Ви задасте на співбесіді менеджеру. По-перше, так Ви не забудете нічого важливого, а по-друге, доречні запитання є ознакою.
  4. Добре виспіться. Складно визначитись, ким Ви себе бачите через п’ять років, якщо Ви спали п’ять годин і мрієте про м’яку подушку.
  5. Одягніться зручно. Звичайно, йдеться не про джинси і футболку, але поширена порада одягатися у діловий одяг має один недолік: якщо Ви до нього не звикли, то почуватиметесь скуто, і це буде помітно. Краще обрати менш строгий лук, трохи нижчі підбори або відмовитись від краватки, але почуватись на всі сто. Прогляньте фото з працівниками на акаунтах в соцмережах, щоб оцінити дрес-код компанії.

І найважливіша порада: зберігайте оптимізм та посміхайтесь! Кожна співбесіда – це цінний досвід, незалежно від результату.

Автор: Цимбаліста Лідія

Дізнатися більше