Історія повертається. Якою вона буде в УКД?
19 вересня 2022 02:09
Історія повертається. Якою вона буде в УКД?

Проректор із забезпечення якості освіти та цифрової трансформації, доцент кафедри права, кандидат історичних наук, доцент, Ілин Любомир:

«У навчальні плани «неісторичних» освітніх програм університетів повертається історія України. Хоч це однозначно позитивний факт, прикро, що до нього прийшли тільки тоді, коли в країну прийшла війна, десь поруч влучила рашистська ракета, загинули друзі чи десятки тисяч мирних співгромадян. Ще кілька років тому, історія, як і ряд інших гуманітарних дисциплін, виявилися не обов'язковими, бо, як правило, дублювали шкільні курси. Зараз ситуація зовсім інша, відповідно по новому потрібно навчати історії.
Студенту не обов'язково пам'ятати сотні дат, подій чи імен, в історії важливі причинно-наслідкові зв'язки. Саме в цьому випадку історія вчить, вона дозволяє нам краще зрозуміти сьогодення і навіть змоделювати майбутнє.
М.Рильський влучно сказав: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани». Тому історія України, як навчальна дисципліна для майбутніх правників, фізиків, педагогів, біологів, медиків, ІТвців та ін. має стати не просто графою у заліковці за яку потрібно отримати оцінку, а сформувати світоглядні й навіть ідеологічні патерни, вивчення цього курсу дозволить усвідомити себе громадянином, важливою складовою української нації. Вважаю, що університетський курс історії повинен навчити молоду людину мислити критично, об'єктивно оцінювати події минулого, розуміти сьогодення і моделювати майбутнє. Важливо також, щоб історія була написана й доносилася до слухача зрозумілою мовою, адже академічні тексти молоді не цікаві. Переконаний, що студенти також це розуміють, тому в Університеті Короля Данила з 19 вересня буде читатися курс «Актуальні проблеми історії» в якому лектори ставлять за мету розкрити процеси українського націо- і державотворення, з'ясувати специфіку національно-визвольних рухів, роль релігійного чинника й розкрити ці процеси в контексті світової історії.»

Категорія